Záborský a Ölvecký skórovali, Lintner s asistenciou

SITA|29. jan 2011 o 20:22

Peter Ölvecký, Tomáš Záborský a Richard Lintner bodovali v zápasoch najvyššej fínskej hokejovej súťaže.

HELSINKI. V sobotňajších stretnutiach najvyššej fínskej súťaže SM-liigy sa bodovo presadili traja slovenskí hokejisti. Útočník KalPa Kuopio Peter Ölvecký pomohol k víťazstvu svojho tímu na ľade Pelicans Lahti jedným gólom, keď v 51. min vyrovnával na 4:4. KalPa napokon zvíťazila 5:4.

Skóroval aj zakončovateľ Ässät Pori Tomáš Záborský, ktorý vyrovnával v 45. min zápasu proti Lukko Rauma na 2:2 a doviedol zápas do predĺženia. V ňom bol úspešnejší Ässät Pori a zvíťazil 3:2.

Obranca tímu SaiPa Lappeenranta Richard Lintner prispel jednou asistenciou k plnému bodovému zisku v dueli proti Tappare (3:1). Na očiach bol aj gólman Jokeritu Helsinki Ján Lašák, ktorého mužstvo síce prehralo na ľade IFK Helsinki 2:3 po predĺžení, ale Slovák chytil 38 zo 40 striel súpera a stal sa druhou hviezdou stretnutia.

Výsledky sobotňajších stretnutí najvyššej fínskej hokejovej súťaže - SM-liiga:

IFK Helsinki - Jokerit Helsinki 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0, 1:0) - Ján Lašák (Jokerit) odchytal celý zápas, kryl 38 z 40 striel domácich a stal sa druhou hviezdou zápasu

Hämeenlinna - JYP Jyväskylä 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Pelicans Lahti - KalPa Kuopio 4:5 (1:1, 2:1, 1:3) - Peter Ölvecký (KalPa) 1+0

SaiPa - Tappara 3:1 (0:0, 2:0, 1:1) - Richard Lintner (SaiPa) 0+1

TPS Turku - Ilves Tampere 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Ässät Pori - Lukko Rauma 3:2 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0) - Tomáš Záborský (Ässät Pori) 1+0