Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Z kaluže do blata

Na snímke futbalista Tatrana Prešov Richard Kačala(vpravo) a hráč Slovana Aleksandar Čavrič bojujú o loptu počas zápasu 1. kola futbalovej Fortuna ligy medzi 1. FC Tatran Prešov - Slovan Bratislava v Poprade. (Autor: TASR)
Sportnet|Publikované 22. sep 2017 o 22:00

Futbalisti z prešovskej juniorky nepresvedčili trénerov a ani fanúšikov.

Šiesteho septembra sa v útrobách prešovského štadióna konala tlačová konferencia, ktorú zorganizoval prezident klubu Miroslav Remeta.

Novinárov informoval o tom, že hráči majú stanovené prémie vo výške 100 000 eur, ak sa umiestnia do šiestej priečky.

Je to síce pekné a pre hráčov aj motivujúce, ale peniaze podľa mňa nespravia výsledky. Taktiež spomenul, že hráčsky káder sa môže ešte doplniť. Nie, nemôže a to je fakt. Aspoň o adekvátnu posilu, ktorá spĺňa ligové kritériá.

Prestupové obdobie sa skončilo 31. augusta. Čo sa týka amatérov, tak prestupové obdobie bolo do 14. septembra.

Už teraz je definitívne, že do zimy nepríde nikto, kto by bol posilou pre mužstvo. Je pravdou, že káder je lepší ako v minulej sezóne, ale povedzme si pravdu, že ani tento nemá na prvú šestku. Nechcem nikoho z hráčov uraziť, božechráň, veď všetci sa veľmi dobre poznáme a vážim si každého z nich, ale treba sa pozrieť pravde do očí.

Majú nato ešte štrnásť zápasov, aby ma presvedčili o opaku. A ak to dokážu, tak sa im verejne ospravedlním. A veľmi rád.

Skončili skôr ako začali.

Bod, ktorý získali na horúcej pôde Dunajskej Stredy v siedmom kole Fortuna ligy, každého fanúšika určite potešil.

Defenzíva pracovala ako hodinky a domácich, ktorých hnala sedemtisícová kulisa, nepustili takmer k ničomu. Horšie to už bolo s prechodom do útoku, ale aj tak sme vďační za ten bodík.

O tri dni hrali 3. kolo Slovnaft Cupu. Prešovskí futbalisti cestovali do Dubnice nad Váhom. Realizačný tím zeleno-bielych spravil rošády v zostave. Pre niekoho to boli až príliš veľké zmeny. Dal šancu hráčom, ktorí hrávajú v juniorke tretiu ligu. Dubnica vyhrala 3:1 a prekvapenie na úkor hráčov z Prešova bolo na svete. Treťoligista ide ďalej a prešovskí fanúšikovia sa musia zadusiť hnevom. Nedá sa ospravedlniť to, že prehrali s mužstvom o dve ligy nižšie!

Videli sme celozápasovú stereotypnú hru v obrane i v útoku. Vyhovárať sa opäť na to, že sme nepremenili šance, je zbytočné. Hráči, ktorí dostali šancu, nepresvedčili. Teraz sa ukázalo, že kvalita nie je ani v juniorskom tíme.

Pýtam sa prečo... prečo musel byť taký zásah do zostavy? Azda preto, že tri dni pred tým hrali v Dunajskej Strede a hráči boli unavení?

Ak to bolo preto, tak sa ešte spýtam, prečo vôbec ostávali na západe Slovenska a nevrátili sa po zápase v Dunajskej Strede domov.

Možno to bolo preto, aby sa hráči z juniorky ukázali a ukázali svoje kvality? Pravdepodobne to bolo tak.

Bohužiaľ sa ukázali, ale v zlom svetle. Nepresvedčili trénerov a ani fanúšikov.

Ak je to už tak, alebo onak, ospravedlňovať neospravedlniteľné je zbytočné.

Mužstvo, ktoré nastúpilo, zlyhalo. To, že už v druhom kole skončili Zlaté Moravce a v treťom aj Senica, je na smiech a hanbu. Bohužiaľ, medzi nimi je aj prešovský Tatran.

Článok vyšiel v týždenníku MY Prešovské noviny č. 37/2017. V predaji od utorka 19. septembra do pondelka 25. septembra.

Pridajte sa aj do facebookovej skupiny Šport Šariš, kde nájdete viac aktuálnych športových správ z regiónu.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.