Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

WHIL - 14. kolo - súhrn sobotňajších výsledkov

SITA|Publikované 10. feb 2007 o 19:48

BRATISLAVA 10. februára (SITA) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 14. kola hádzanárskej interligy žien WHIL (Women´s Handball International League):

HK Slávia Partizánske - DHC Slavia Praha 31:21 (14:14)

Najviac gólov: Antalová 9/5, Michnová 8, Švarcová 6 - Zachová 7/2, Jonášová 4, Černá a Janečková po 3

Pok. hody: 6/5 - 4/2, vylúčené: 3 - 6, ČK: Janečková (Slavia Praha) za faul, rozhodovali: J. Ondogrecula ml. a Baďura, 200 divákov

Prvý polčas bol bojovný a vyrovnaný, družstvá sa striedali vo vedení. Po prestávke v drese Partizánskeho excelovala brankárka Vaverková, domácim sa začalo sa dariť aj strelecky a nakoniec hladko vyhrali o 10 gólov.

HK Štart Trenčín - Sport Slokov Veselí nad Moravou 23:25 (8:13)

Najviac gólov: Uhliarová 9, Petríková a Rechtorisová po 3 - Dorotíková 7, Handlová a Zvoničová po 5

Pok. hody: 6/5 - 3/3, vylúčené: 5 - 8, rozhodovali: Peter Leško a Miroslav Leško (obaja SR), 480 divákov

V úvode stretnutia boli hádzanárky z Veselí aktívnejšie. Trenčianky mali zo súpera rešpekt, čo hostia využili na trhák. V 8. min Veselí viedlo už 4:1, Trenčín potom síce vyrovnal na 4:4, ale moravské družstvo išlo opäť do vedenia, ktoré už počas celého stretnutia nepustilo z rúk. V druhom polčase viedlo Veselí už 20:11, v posledných 10 minutách nervozita z domáceho družstva opadla a dokázalo zápas ešte zdramatizovať.

Slovan Duslo Šaľa - DHK Zora Olomouc 31:22 (15:9)

Najviac gólov: Fečová a Jakubisová po 6 - Hrbková 4, Šašková, Kovačíková a Stuchlová po 3

Pok. hody: 3/3 - 3/1, vylúčené: 0 - 1, rozhodovali: Brunovský a Čanda, 400 divákov

Od začiatku zápasu boli domáce hráčky podstatne lepšie a zvíťazili absolútne zaslúžene. Súperky z Olomouca sa dopúšťali mnohých chýb a nepresností.

SHK ZFP Kunovice - ŠKP Štart Bratislava 22:28 (13:11)

Najviac gólov: Štěrbová 12, Dúcka a Brabcová po 3 - Súkeníková 6, Kusendová, Globanová a Janšáková po 5

Pok. hody: 8/6 - 4/4, vylúčené: 1 - 4, ČK: Váchová za tri vylúčenia, rozhodovali: Pešek a Pavlát (obaja ČR), 268 divákov

V prvom polčase zaslúžene viedli domáce hráčky aj preto, lebo plnili všetky pokyny trénera zamerané na obranu. Na začiatku druhého polčasu však nevydarenými prihrávkami stratili vedenie a tým pomohli Bratislavčankám k víťazstvu.

HC Zlín - Iuventa Michalovce 24:31 (12:14)

Najviac gólov: Budayová 10/4, Nevrlá a Češková po 4 - Cínová 7/1, Dittelová 7, A. Tóthová 6

Pok. hody: 8/4 - 4/3, vylúčené: 6 - 7, rozhodovali: Radová a Trunečková (obe ČR), 120 divákov

Prvý polčas bol veľmi vyrovnaný, rovnako aj veľká časť druhého. V závere však Michalovčanky šnúrou 4 gólov rozhodli o svojom víťazstve.