Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Messimu chýba jedna vec, aby nebol v tieni Maradonu, vraví bývalý tréner

Lionel Messi. (Autor: TASR)
SITA|3. máj 2020 o 16:48

Diegovi Maradonovi podľa neho ľudia odpustili aj to, za čo iných lynčovali.

BRATISLAVA. Obaja sú z Argentíny, z futbalu vedia takmer všetko a ľudia ich milujú.

Lenže medzi hviezdou minulosti Diegom Maradonom a súčasným najlepším hráčom sveta Lionelom Messim je niekoľko podstatných rozdielov. Porovnať sa ich rozhodol niekdajší skvelý francúzsky tréner Arséne Wenger.

"V Maradonovi vždy bolo čosi magické. Bol futbalový génius so svojím vlastným svetom. Fanúšikovia ho milovali aj napriek hlúpostiam a výstrelkom, ktoré sprevádzali jeho kariéru.

Každý chcel byť ako Maradona, lebo bol pravý, autentický," uviedol dlhoročný kormidelník londýnskeho Arsenalu pre beIN Sports a ešte dodal: "Maradona bol taký populárny, že ľudia mu odpustili aj jeho ´Božiu ruku´ z majstrovstiev sveta v Mexiku 1986, kde napokon Argentína získala titul.

Pritom keď niečo podobné neskôr predviedol Francúz Thierry Henry v súboji s Írskom, stal sa terčom verejného lynču."

Na druhej strane 70-ročný Wenger o čosi kritickejšie zhodnotil Messiho. "Je zvláštne, že Argentína má dlhodobo najlepšieho futbalistu na svete a stále s ním nezískala titul majstra sveta.

Zdá sa, že aj sám Messi vie, že kým s reprezentáciou neuspeje na svetovom šampionáte, stále zostane v tieni Maradonu. Aby dosiahol absolútne uznanie, potrebuje vyhrať majstrovstvá sveta," zamyslel sa Wenger.

Muž s prezývkou Le Professeur nepochybuje o tom, že Maradona aj Messi sú futbaloví géniovia, ale mladší z oboch Argentínčanov skôr na klubovej úrovni.

"A okrem toho sú povahovo absolútne rozdielni. Zatiaľ čo Diego je spoločenský a otvorený, Leo zasa pokojnejší až utiahnutý. Nepovie toho veľa," dodal Wenger.

Súvisiace články