Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Vyzývací pohár mužov - Prvý krok N. Zámkov k postupu - súhrn

SITA|Publikované 28. sep 2007 o 20:28

Doplnené o štatistiky a hlas

ŠABAC 28. septembra (SITA) - Hádzanárom TJ Štart Nové Zámky vyšla premiéra vo Vyzývacom pohári mužov 2007/2008, keď v piatkovom stretnutí turnaja B-skupiny 2. kola tejto súťaže v srbskom Šabaci vyhrali nad tímom HRK Izvidjač Ljubuški (Bosna a Herceg.) 32:25 (19:16).

"Bol to opatrný zápas, keďže sme Ljubuški nepoznali. Chalani sa však od začiatku zdravo zahryzli do súpera. Rýchlo získali náskok 9:2 a mysleli si, že to už pôjde ľahko. Naše vedenie sa do polčasovej prestávky scvrklo na tri góly a v 50. min sme vyhrávali dokonca už len o jediný gól 24:23. Potom sa nám však podarilo opäť odskočiť a zvyšok duelu sme mali už pod kontrolou. Tím podržal brankár Pčola, fungovala nám aj defenzíva. Pochváliť treba celé družstvo, ktoré podalo kolektívny a bojovný výkon," uviedol pre agentúru SITA k piatkovému víťazstvu športový riaditeľ Štartu Michal Tóth.

Ďalšími účastníkmi skupiny sú University of Manchester HC (Angl.) a RK Metaloplastika Šabac (Srb.), s ktorými sa Novozámčania stretnú v sobotu, resp. v nedeľu. Do 3. kola Vyzývacieho pohára postúpia dve najlepšie družstvá.

Výsledky - Vyzývací pohár mužov (Challenge Cup) - 2. kolo - B-skupina (Šabac) - piatok:

HRK Izvidjač Ljubuški (Bosna a Herceg.) - TJ Štart Nové Zámky (SR) 25:32 (16:19)

Najviac gólov za Štart: Szapu 9/4, Rábek 8, T. Szücs 6, Veres 3, Mojzes 3/1, pok. hody: 5/3 - 6/5, vylúčení: 5 - 3, rozhodovali: Horváth a Marton (obaja Maď.), 500 divákov

Duel RK Metaloplastika Šabac (Srb.) - University of Manchester HC (Angl.) sa hrá od 20.00 h.

Tabuľka:

1. Nové Zámky 1 1 0 1 32:25 2

2. Ljubuški 1 0 0 1 25:32 0

Šabac a Manchester ešte nehrali.

Ďalší program B-skupiny (Šabac):

sobota 29. 9.: 18.00 h RK Metaloplastika Šabac (Srb.) - HRK Izvidjač Ljubuški (Bosna a Herceg.), 20.00 TJ Štart Nové Zámky (SR) - University of Manchester HC (Angl.)

nedeľa 30. 9.: 11.00 h HRK Izvidjač Ljubuški (Bosna a Herceg.) - University of Manchester HC (Angl.), 13.00 TJ Štart Nové Zámky (SR) - RK Metaloplastika Šabac (Srb.)