Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Gáboríkov návrat sa priblížil. Už to nebude dlho trvať, vraví

Marián Gáborík ešte stále čaká na svoj prvý štart v novom ročníku NHL. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 17. nov 2016 o 07:32

Slovenský útočník sa zotavuje po zlomenine nohy. V stredu sa prvýkrát po zranení postavil na korčule.

LOS ANGELES. Slovenský hokejista Marián Gáborík absolvoval v stredu ľahký tréning na ľade. Na korčule sa po zlomenine nohy postavil prvýkrát.

Podľa vlastných slov sa cítil veľmi dobre.

Gáborík v stredu korčuľoval na tréningovej ploche LA Kings len s Andym Andreoffom, keďže jeho spoluhráči strávili uplynulých deväť dní na zápasovom tripe v NHL.

"Toto je prvé ľahké korčuľovanie, pri ktorom som to vyskúšal. Mal som dobrý pocit," uviedol po nenáročnej záťaži pre lakingsinsider.com.

Tridsaťštyriročný krídelník si zlomil nohu počas Svetového pohára, kde hájil farby Tímu Európy. V semifinálovom dueli proti Švédsku (3:2 pp) zblokoval nohou strelu súpera. Hoci stretnutie dohral, zo štadióna odišiel s dlahou za pomoci bariel. Po takmer dvojmesačnom návrate na ľad bol spokojný.

"Jedna zo zlomených kostičiek bola z oblasti, ktorá sa ťažko hojí. Ďalšie dve sa dali dohromady pomerne rýchlo. Teraz musím nabrať rýchlosť, vytrvalosť. Musím pravidelne korčuľovať, aby som sa dostal do formy," avizoval.

V nasledujúcom videu je vidieť aj moment, keď Mats Zuccarello trafil Gáboríka do nohy.

Okrem pobytu na ľade bude Gáborík ladiť stratenú formu aj na bicykli.

Hneď ako sa zapojí do tréningového procesu s celý tímom, podstúpi testy, či je plne pripravený nastúpiť. "Chcem sa uistiť, že budem silný a ustojím bez ujmy fyzické súboje. Korčuľovanie na vlastnú päsť je vždy iné než s tímom, ale pre hráča, ktorý sa snaží po zranení vrátiť späť, je typické. Zatiaľ to vyzerá dobre. Verím, že už nebude dlho trvať, kým sa vrátim. Som na správnej ceste," dodal.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.