+ 2,59 s

9.

Filip Duda

+ 7,90 s

KRAKOV. Slovenská kajakárka Ivana Chlebová obsadila na MEJ vo vodnom slalome 4. miesto v K1 do 23 rokov.

Dvadsaťjedenročná Slovenka predviedla jazdu bez dotyku a na víťazku Evu Pietrachovú z Francúzska stratila 6,45 sekundy.

Chlebová bola jediná Slovenka vo finále a najviac jej vyšiel úvod trate, ktorý mala len o osem stotín pomalší než víťazka.

Stredná časť krakovského kanála už bola v podaní slovenskej pretekárky výrazne pomalšia a v záverečnej manko ešte narástlo.

Pódium za Pietrachovou doplnili Češka Lucie Nesnídalová (+1,56) a Eva Alina Hočevarová zo Slovinska (+1,96). Chlebovej chýbalo na medailu takmer štyri a pol sekundy.

Slovenský kajakár Filip Duda obsadil 9. miesto vo finále K1 na MEJ v Krakove. Predviedol síce čistú jazdu, ale na víťaza Martina Cornua z Francúzska stratil 7,90 sekundy.

Duda mal vo finále čas 95,88 sekundy a za svojím semifinálovým výkonom tak zaostal o takmer jeden a pol sekundy.

Najlepšie mu vyšla prostredná časť trate, no v ďalšom úseku stratil vyše dve sekundy. Pódium za Cornuom doplnili úradujúci majster Európy v C1, Slovinec Žiga Lin Hočevar, a Talian Michele Pistoni. Všetci predviedli jazdu bez dotyku s bránou.

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Chlebovej ušla medaila o jednu pozíciu. Strata na bronz však bola výrazná