Španielky dávali góly aj chrbtom k bráne, Slovenky s ďalším debaklom

Slovenské reprezentantky vo vodnom póle na ME 2022.
Slovenské reprezentantky vo vodnom póle na ME 2022. (Autor: LEN - European Aquatics/ twitter)
Sportnet|3. sep 2022 o 13:00

V základnej skupine nezískali ani bod.

SPLIT. Slovenské reprezentantky vo vodnom póle prehrali aj svoj piaty zápas v základnej B-skupine na európskom šampionáte v Splite.

Podľa očakávaní dostali na turnaji tretíkrát viac ako 20 gólov a veľkému favoritovi zo Španielska podľahli 3:26. Rovnaký počet gólov dostali v úvodnom vystúpení proti Taliankam a Francúzky im dali ešte o dva góly viac.

Najmä v prvom polčase sa ukázal veľký výkonnostný rozdiel. V prvej štvrtine nepremenili Španielky na gól len jedno z deviatich zakončení.

Niekoľkokrát sa z pozície centra presadili aj vtedy, keď boli otočené chrbtom k bránke súpera. Slovenská brankárka na šikovné zadovky nevedeli reagovať.

O dva slovenské góly sa postarala Beata Kováčiková a raz skórovala aj Karin Kačková. Na druhej strane šesťkrát skórovala Maica Garcíová Godoyová.

V B-skupine obsadili Slovenky posledné šieste miesto a v nedeľu nastúpia do záverečného zápasu o 11. miesto proti Rumunsku. To nestačilo vo svojom poslednom stretnutí A-skupiny na Maďarsko, s ktorým prehralo 0:22.

Vodné pólo - ME žien - sobota:

A-skupina:

Maďarsko - Rumunsko 22:0 (7:0, 4:0, 6:0, 5:0)

Grécko - Chorvátsko 24:4 (9:2, 5:2, 5:0, 5:0)

Nemecko - Holandsko 3:29 (0:9, 1:7, 0:7, 2:6)

B-skupina:

Slovensko - Španielsko 3:26 (0:8, 1:7, 0:5, 2:6)

Góly SR: Kováčiková 2, Kačková

Srbsko - Izrael 4:15 (0:5, 2:3, 2:2, 0:5)

Taliansko - Francúzsko 19:6 (5:0, 5:3, 4:0, 5:3)

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Španielky dávali góly aj chrbtom k bráne, Slovenky s ďalším debaklom