Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Vo Veszpréme zavraždili rumunského pivota Cozmu

SITA|Publikované 8. feb 2009 o 13:45

V noci zo soboty na nedeľu prišiel pri potýčke v zábavnom podniku v maďarskom Veszpréme o život rumunský hádzanársky reprezentant Marian Cozma.

VESZPRÉM 8. februára (SITA) - V noci zo soboty na nedeľu prišiel pri potýčke v zábavnom podniku v maďarskom Veszpréme o život rumunský hádzanársky reprezentant Marian Cozma (nar. 8. 9. 1982).

Dvadsaťšesťročného a 211 cm vysokého pivota miestneho tímu MKB pichol neznámy vrah do srdca a po prevoze do nemocnice zomrel na následky zranení. Aj ďalší dvaja legionári špičkového maďarského klubu utrpeli vážne zranenia - Srb Žarko Šešum zlomeninu spodiny lebečnej a Chorvát Ivan Pešič bodnutie zozadu do oblasti obličiek. Ich stav je už našťastie stabilizovaný.

"Hráči sa správali normálne, bavili sa a tancovali, keď zrazu 30-členná skupina napadla s priateľkou tancujúceho Cozmu. Bitka pokračovala na ulici, kde Cozmu pichli do srdca a Pešiča do oblasti obličiek. Polícia začala intenzívne pátranie, podľa všetkého páchatelia neboli miestni," uviedol maďarskú tlačovú agentúru MTI riaditeľ MKB Veszprém KC Ákos Hunyadfalvy. Rumunské médiá informovali, že hádzanárov napadla skupina Rómov.

Správu o smrti svojho syna veľmi ťažko niesol Cozmov otec, ktorý pre server sport.ro poznamenal: "Úplne som sa zrútil. Neviem, čomu mám veriť. Gergö Iváncsik oslaloval spolu so spoluhráčmi narodenie potomka, vznikla bitka a môjho syna trikrát bodli. Práve idem do Maďarska, panebože, nemôžem tomu uveriť. Ešte včera po jedenástej sme spolu telefonicky hovorili, Marian plánoval svoju budúcnosť..."

Marian Cozma bol odchovancom Dinama Bukurešť, v roku 2002 debutoval v drese reprezentácie Rumunska proti Bielorusku. S Dinamom sa stal majstrom i víťazom národného pohára, v roku 2006 v dueli proti Veszprému strelil 9 gólov a potom prestúpil do MKB, s ktorým triumfoval v lige, domcej pohárovej súťaži i PVP. Cozma sa predstavil aj na nedávnych MS 2009 v Chorvátsku, v Osijeku nastúpil v zápase základnej skupiny proti Slovensku, ale prehru 23:28 sa mu so spoluhráčmi odvrátiť nepodarilo.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články