Vlhová dosiahla najlepší výsledok slovenského zjazdového lyžovania

Petra Vlhová.
Petra Vlhová. (Autor: SME - Jozef Jakubčo)
Sportnet|18. mar 2018 o 00:00

Nedelňajší obrovský slalom zrušili.

Konečné celkové poradie SP (39 súťaží):

1.Mikaela ShiffrinováUSA1773 b.
2.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko1168
3.Viktoria RebensburgováNemecko977
4.Sofia GoggiováTaliansko958
5.Petra VLHOVÁSlovensko888
102.Veronika VELEZ-ZUZULOVÁSlovensko22
128.Barbora KANTOROVÁSlovensko3

AARE. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila v celkovom hodnotení tejto sezóny Svetového pohára na piatom mieste.

Je to najlepší výsledok slovenského zjazdového lyžovania vo všeobecnej klasifikácii historického seriálu. Vlani sama utvorila maximum 10. miestom, Veronika Velez-Zuzulová bola pred rokom jedenásta.

"Na prehliadke trate obrovského slalomu síce fúkalo, ale vtedy sa ešte asi dali spustiť preteky. Neskôr v miestnosti tzv. ´hospitality´ pre pretekárky som už cez okno videla, že je to oveľa horšie. Vietor bol silný, dobre, že tie preteky zrušili," povedala Petra Vlhová k zrušeným pretekom v obrovskom slalome pre agentúru SITA.

Organizátori museli zrušiť nedelňajší obrovský slalom.
Organizátori museli zrušiť nedelňajší obrovský slalom. (Autor: TASR/AP)

Vlhová o pódium nezabojovala

Nedeľa v Aare:

Po obrovskom slalome žien zrušili v dejisku finále Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo švédskom Aare aj nedeľňajší mužský slalom.

Štart pretekárom znemožnil silný vietor.

Informovala o tom agentúra APA.

Moment nového míľnika bol istý už pred finálovým týždňom, ale Vlhová mohla ešte dobyť aj pódiový piedestál.

Po sklamaní v sobotnom slalome stratila na túto senzačnú métu reálnu šancu, naopak z hľadiska rozloženia síl v nedeľnom obrovskom slalome jej hrozil pokles od dve-tri priečky, dokonca za nepriaznivých okolností až na deviatu.

Lenže silný vietor znemožnil preteky uskutočniť a tak do konečnej platnosti vošlo priebežné poradie.

Malý glóbus získala Rebensburgová

Tým pádom v sezónnom hodnotení technicky najnáročnejšej alpskej disciplíny platí tiež poradie po 8 súťažiach zimy a malý glóbus tak tretíkrát v kariére získala Nemka Viktoria Rebensburgová.

Dvadsaťdvaročná Petra Vlhová vytvorila aj v tomto ohľade nové obzory, celkovo skončila trinásta po tom, ako nezvládal jedinú obrákovú súťaž sezóny a v poolympijskom Ofterschwangu ju nedokončila.

Medzi sviatkami však siedmym miestom vyrovnala svoj osobák z predchádzajúcej sezóny, v ktorej na MS obsadila 8. miesto.

Teraz vo februári na ZOH bola trinásta.

Konečné poradie v obrovskom slalome (8):

1.Viktoria RebensburgováNemecko582
2.Tessa WorleyováFrancúzsko490
3.Mikaela ShiffrinováUSA481
4.Ragnhild MowinckelováNórsko371
5.Federica BrignoneováTaliansko274
13.Petra VlhováSlovensko149

Online prenos: Obrovský slalom, Aare 2018 - 1. kolo (Petra Vlhová)

Časť obsahu sa nepodarilo zobraziť. Skúste znovunačítať stránku.
Nachádzate sa tu:
Domov»Zimné športy»Vlhová dosiahla najlepší výsledok slovenského zjazdového lyžovania