Štvrtok, 6. mája, 2021Meniny má Hermína

Ani nestihol ukázať, ako napredoval. „Krok za krokom,“ hovorí Vlasto Čepo po výhre

Vlasto Čepo. (Zdroj: Oktagon MMA)
Adrián Mečiar|11. apr 2021 o 19:10

Tešia ho aj nepríjemné chvíle, s ktorými sa musel popasovať.

ZÁHREB. Veľmi dôležitá výhra, ktorá sa ani náhodou nerodila ľahko. Veď Vlasto Čepo v podstate vstupoval do súboja bez špecifickej prípravy na svojho protivníka.

Duel na podujatí FNC: Armagedon 4 Finals bol oznámený iba pár dní pred jeho uskutočnením, no Čepo chcel využiť formu nadobudnutú počas náročných tréningov v chorvátskom klube American Top Team Záhreb, pobočke slávneho tímu s hlavným sídlom na Floride.

Stret s Leonom Krajačićom od úvodných sekúnd prinášal presne taký scenár, na aký sú fanúšikovia Vlasta Čepa veľmi dobre zvyknutí. Čepo po skončení zápasu priznal, že to nebolo v súlade s nastavenou taktikou, no v danom okamihu jednoducho zaúradujú emócie.

„Tí, čo so mnou niečo v živote prežili alebo odrobili, ma poznajú dosť dobre na to, aby chápali, že moja horká krv vždy zvíťazí nad rozumom a unesie ma do takýchto bitiek,“ uviedol na sociálnych sieťach.

Krajačić si teda rýchlo uvedomil, že prestrelka v postoji zrejme nebude tou najšťastnejšou voľbou. Podarilo sa mu preniesť súboj na zem, kde však Čepa nezaskočil.

Niekdajší boxer a víťaz minuloročnej série Oktagon Underground ukázal, že na sebe tvrdo pracuje. Dostal sa z nepríjemnej pozície a vzápätí on sám natlačil protivníka k pletivu.

Teší ma, že som sa dostal do zlej pozície.

Na zemi Čepo pokračoval v sérii tvrdých úderov, ktoré nakoniec ukončili otvárací duel večera hneď v prvom kole. 

Návrat na víťaznú vlnu by sa nestal realitou bez tvrdého boja, no presne také výhry chutia najviac. Hoci Čepo avizuje, že v priebehu niekoľkých minút rozhodne neukázal všetko, čo sa v Záhrebe naučil.

„Viem, že som dosť napredoval, ale ani som to v tomto dueli nestihol ukázať. Dôležité je, že ja to viem,“ ubezpečil a dodal, že ho neľahké chvíle strávené na zemi potešili.

Nepanikáril, neostal pasívny. Práveže naopak, s náročnou situáciou si poradil pomerne rýchlo. „Teší ma, že som sa dostal v zápase do zlej pozície. Súper ma dostal na chrbát, no podarilo sa mi uniknúť, hodiť ho a natlačiť na klietku, potom tvrdý ground and pound,“ uviedol Čepo.

Samozrejme, nechýbalo poďakovanie všetkým priaznivcom a sponzorom, rovnako trénerom či tímovým kolegom.

Posledné mesiace neboli pre Vlasta Čepa príliš jednoduché.

Po prehre s Mateuszom Strzelczykom na pôde Oktagon MMA si uvedomil, že potrebuje nový impulz, ktorý našiel v poprednom európskom tíme a vlastne sa presťahoval do Chorvátska.

To sa zatiaľ javí ako správne rozhodnutie. „Idem svojou cestou, krok za krokom.“

Adrián Mečiar je súčasťou redakcie Svet MMA je od roku 2017. Zaujímajú ho inšpiratívne príbehy z prostredia bojových športov, stará sa o YouTube kanál, kde je autorom magazínu Týždeň V klietke. Okrem MMA sleduje najmä basketbal, ale aj ďalšie športy.

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
00:00
Bellator - Zápasy
Archuleta, Juan vs. Pettis, Sergio
00:00
Bellator - Zápasy
Freire, Patricky vs. Queally, Peter
00:00
Bellator - Zápasy
Page, Michael vs. Anderson, Derek
Kurzy prináša