V nedeľu mali jazdci na Dakare voľný deň.
V nedeľu mali jazdci na Dakare voľný deň. (Autor: TASR)
SITA|29. máj 2017 o 18:47

Slovenský pretekár urobil počas pretekov zopár navigačných chýb.

ATÉNY. Slovenský motocyklista Štefan Svitko obsadil uplynulý týždeň na prípravných pretekoch Hellas Rally Raid v Grécku celkové druhé miesto.

Druhý muž Rely Dakar 2016 jazdiaci na modeli KTM XC450 zaostal za víťazným Španielom Gerardom Farrésom o 4:54 minúty, na tretej priečke skončil Čech Ondřej Klymčiw s mankom 1:00:07 hodiny.

Tridsaťštyriročný Svitko absolvoval na podujatí sedem etáp, v úvodnej, tretej a piatej dokázal zvíťaziť a vo zvyšných štyroch sa umiestnil vždy na druhej pozícii.

V sobotňajšej šiestej etape Svitka postretli problémy, keď si zlomil roadbook, ale pristavil sa pri ňom neskorší víťaz Farrés a slovenského reprezentanta navigoval do cieľa. Okrem toho urobil Svitko na pretekoch aj niekoľko navigačných chýb.

Pekné gesto Gerarda Farrésa:

Domov»Ďalšie športy»Motorizmus»Víťaz mu ponúkol pomoc. Svitko skončil v Grécku druhý, vyhral tri zo siedmich etáp