Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Pekaríkov spoluhráč natočil porušenie pravidiel. Suspendovali ho

Salomon Kalou z klubu Hertha Berlín. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. máj 2020 o 21:22

Hráč bral opatrenia na ľahkú váhu.

BERLÍN. Salomon Kalou zverejnil v pondelok video, na ktorom so spoluhráčmi v nemeckom futbalovom klube Hertha Berlín údajne porušujú hygienické pravidlá v súvislosti s koronavírusom. Hráči si na ňom napríklad podávajú ruky.

Kalou zachytil Jordana Torunarighu pri odovzdávaní vzorky na test na ochorenie COVID-19 a odbil žiadosť o vymazanie nahrávky od osoby, ktorá vykonávala test.

Klub hráča suspendoval

Reprezentant Pobrežia Slonoviny video zo sociálnej siete Facebook narýchlo zmazal. V kabíne sa diskutovalo aj o znižovaní platov počas pandémie. Hertha Kaloua okamžite suspendovala.

"Porušil základné tímové pravidlá, nebolo to vhodné v tejto situácii a ani to neodzrkadľuje princípy klubu. Zverejnením videa navodil dojem, že nedodržujú hygienické pravidlá a neberú vážne nariadenia zdravotníckych úradov.

Chceme zdôrazniť, že išlo o individuálne pochybenie jedného hráča. Zároveň sprísnime dohľad nad dodržiavaním vzdialenosti a hygieny," znelo stanovisko klubu.

Nedodržiavali rozostupy

Riadiaca ligová organizácia DFL tiež ostro skritizovala Kaloua: "Je to totálne neprípustné. Nemôžeme to tolerovať."

Tridsaťštyriročný útočník sa neskôr ospravedlnil: "Mrzí ma, že to vyzeralo, že neberiem koronavírus vážne. Tak som to nemyslel a naozaj som bol rád, že nám všetkým vyšli testy negatívne."

"Bolo to neúctivé a úprimne sa za to video ospravedlňujem. No som viac ako len tých zlých päť minút v kabíne. Chcel som ukázať fanúšikom, ako to u nás prebieha. Že sme všetci v poriadku," dodal Kalou.

Bundesligové kluby sa po absolvovaní testov na koronavírus vrátili tento týždeň do kolektívneho tréningového procesu.

Spoločná pracovná skupina DFL a Nemeckého futbalového zväzu (DFB) požiadala futbalistov, aby dodržiavali rozstupy vždy, keď to bude možné, a aby chodili na tréningy už prezlečení. Berlínčania na videu nedodržiavali ani jedno z týchto odporúčaní.

V klube, kde pôsobí aj slovenský reprezentant Peter Pekarík, mali všetci hráči a členovia realizačného tímu v nedeľu negatívne výsledky testov na koronavírus.

Podľa agentúry DPA nebolo z videa zrejmé, či kolegovia Kaloua vedeli, že ich sníma.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články