Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír
Futbalisti Česka sa tešia z druhého gólu v zápase proti Slovensku. (Autor: TASR)
Prémiový obsah
Boris Vanya|5. sep 2020 o 01:00

Česi vyhrali napriek problémom.

BRATISLAVA. Keď sa dva dni pred zápasom Ligy národov medzi Slovenskom a Českom objavil v českom tíme pozitívny prípad na koronavírus, šéf Slavie Praha Jaroslav Tvrdík pohrozil, že svojich hráčov (a nebolo ich málo) z reprezentácie stiahne.

Navyše, len zopár hodín pred úvodným výkopom potvrdili Česi ďalšieho nakazeného, člena realizačného tímu.

Atmosféra v mužstve bola ponurá.

Na výkone futbalistov v derby dvoch bývalých federálnych partnerov sa to však vôbec neodrazilo. Česi po výbornom výkone vyhrali 3:1.

"Rozhodla naša väčšia aktivita. Slovensko považujem za veľmi silný tím. Aj keď mali domáci problémy so zostavou, neznižuje to náš veľmi dobrý výkon," vravel bezprostredne po zápase pre Českú televíziu tréner Jaroslav Šilhavý.

V pražskom televíznom štúdiu hodnotil zápas bývalý futbalový reprezentant Dušan Fitzel.

Liga národov: Slovensko - Česko: fotogaléria

7.9.2020

"Myslel som, že to bude vyrovnanejší zápas, čakal som od Slovákov viac. Bývali atletickejší a teraz sa k ničomu nedostali. Ale na ihrisku sú vždy dvaja, takže to bolo aj tým, že sme ich našou hrou k ničomu nepustili," tvrdil.

Prvý gól zápasu strelil obranca Slavie Praha Vladimír Coufal.

"Celý zápas sme boli lepší, Slováci nemali žiadnu šancu, okrem našich dvoch zlých rozohrávok. Prevýšili sme ich celkom suverénne. Je to skvelý pocit, že sme to v ťažkej situácii takto zvládli, ale inak to všetko stojí za prd," vravel Coufal narážajúc na problémy, ktoré spôsobil v tíme koronavírus.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Boris Vanya je šéfredaktorom Sportnet.sk. V rokoch 1995 až 2014 pôsobil v denníku Pravda, potom rok v denníku Šport a od roku 2015 v denníku SME. Olympijskú atmosféru zažil v Turíne, Pekingu, Londýne a Soči, ako reportér sa zúčastnil aj na MS v hokeji 2005, 2007 a 2011, na Svetovom pohári v hokeji 2004 a na niekoľkých MS v rýchlostnej kanoistike.

Súvisiace články