VIDEO: Vybuchol od hnevu. Samuel Eto'o kopol do hlavy youtubera z Alžírska

Eto'o útočí na muža z Alžírska.
Eto'o útočí na muža z Alžírska. (Autor: partidazocope - Twitter)
Ivan Mriška|6. dec 2022 o 13:06 (aktualizované 6. dec 2022 o 18:20)

Muž sa ho mal pýtať na verdikty rozhodcu.

DAUHA. Svetom kolujú zábery zachytené po osemfinálovom zápase Brazília - Južná Kórea (4:1) na MS vo futbale 2022.

Legenda kamerunského futbalu Samuel Eto'o kopol do hlavy youtubera z Alžírska. Video zverejnil novinár z amerického denníka La Opinion.

„Eto'o vzbudil negatívnu pozornosť. Bývalý hviezdny útočník vybuchol od hnevu a kopol pred štadiónom 974 v Dauhe muža do tváre,“ informuje eurosport.de

VIDEO: Samuel Eto'o a jeho kopanec do hlavy youtubera

Bývalý futbalista FC Barcelona je dnes prezidentom futbalovej asociácie svojej domovskej krajiny a veľvyslancom FIFA. Jeho správanie preto pobúrilo fanúšikov z celého sveta.

„Eto'o najprv stál pri selfie s fanúšikmi a potom sa pustil za mužom, ktorý ho natáčal na kameru. Ďalší ľudia sa snažili 41-ročného muža zastaviť. Eto'o im však ušiel a kopol do muža z Alžírska,“ dodáva.

Podľa informácií alžírskeho futbalového portálu DZ foot sa youtuber pýtal bývalého útočníka na kontroverzného rozhodcu Bakaryho Gassamu, ktorý viedol baráž o majstrovstvá sveta medzi Alžírskom a Kamerunom (1:2).

V zápase si Kamerunčania zabezpečili vstupenku do Kataru gólom v poslednej minúte.

Influencer vo videu na svojom kanáli informoval, že nahlási Eto'a miestnej polícii. K situácii sa neskôr vyjadril aj niekdajší elitný futbalový kanonier.

"Dostal som sa do konfliktu s fanúšikom, ktorý bol pravdepodobne z Alžírska. Rád by som sa mu ospravedlnil. Nechal som sa uniesť emóciami a konal som neadekvátne," kajal sa.

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA), CAF a ani strešný katarský orgán MS incident zatiaľ nekomentovali.

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.
Nachádzate sa tu: