Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Reportérku chytil za prsia a pobozkal fanúšik počas reportáže naživo

Ruská fanúšička a alžírski fanúšikovia počas zápasu MS vo futbale 2014 Alžírsko - Rusko na štadióne Arena da Baixada v brazílskej Curitibe. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 20. jún 2018 o 11:33

Reportérka po počiatočnom šoku pokračovala vo svojej práci, ako keby sa nič nestalo.

SARANSK. Španielsku reportérku Deutsche Welle Julieth Gonzálezovú Theránovú sexuálne obťažoval neznámy muž počas jej práce v jednom z dejísk svetového šampionátu vo futbalu ruskom Saransku.

Podľa bundesligovej rozhodkyne Bibiane Steinhausovej je takéto správanie neakceptovateľné.

Udalosť sa odohrala rýchlosťou blesku. Julieth Gonzálezová Theránová naživo reportovala so Saranska pre španielsky kanál DW, keď sa zrazu pri nej zjavil neznámy muž, chytil ju za prsia, pobozkal na líce a o sekundu neskôr už zmizol v dave.

Reportérka po počiatočnom šoku pokračovala vo svojej práci, ako keby sa nič nestalo.

"Dve hodiny som tam bola, pripravovala sa na vysielanie a k ničomu nedošlo. Keď som však začala reportovať ´naživo´, zrazu sa to stalo. Fanúšik zrejme využil presne to, že som musela ísť naživo a nemohla robiť nič iné. Keď som sa potom obzrela, kam išiel, bol už preč," uviedla Gonzálezová Theránová na webe dm.com.

Milé prostriedky na skrášlenie prostredie

Pridala kritický názor, že viacerí fanúšikovia berú televízne redaktorky iba ako "milé prostriedky na skrášlenie prostredia", kde spravidla dominujú muži.

Súcitím s reportérkou, takéto veci sa v minulosti odohrali už neraz. Neklamme sa, že tak to nie je.


Bibiana Steinhausová, nemecká rozhodkyňa

"V skutočnosti má naša práca svoj systém a stratégiu. Nemôžem len tak prísť pred kameru a niečo začať rozprávať," vysvetlila Gonzálezová Theránová.

Zároveň dodala, že na základe tohto jedného incidentu nechce vystupovať ako celoplošná kritička fanúšikov.

"Vždy sa nájde aj veľa takých, ktorí nám ženám za mikrofónom prejavujú tie správne komplimenty a rešpekt. Tento konkrétny však mal od nich ďaleko," dodala.

Problém, ktorý treba riešiť

Keď sa spomenutý incident dostal na sociálne siete, viacerí fanúšikovia ho začali komentovať v duchu, veď "ju len pobozkal na tvár a píše sa o tom ako o čine násilníka."

Nemecká rozhodkyňa Steinhausová má na to striktne kritický názor: "Súcitím s reportérkou, takéto veci sa v minulosti odohrali už neraz. Neklamme sa, že tak to nie je."

V nedávnej minulosti sa s tým stretli aj nemecká reportérka ZDF Claudia Neumannová či Mexičanka Maria Fernanda Morová pracujúca pre Fox Sports.

Počas reportovania naživo z futbalového zápasu ju obkľúčili viacerí fanúšikovia, ktorí sa jej začali dotýkať a vyrušovať ju. "Je to problém, ktorý treba riešiť," tvrdí Nemka Steinhausová.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.