Milwaukee je bližšie k finále, hviezda Atlanty sa kuriózne zranila

Americký basketbalista Trae Young.
Americký basketbalista Trae Young. (Autor: TASR/AP)
TASR|28. jún 2021 o 07:15 (aktualizované 28. jún 2021 o 08:52)

Middleton a Antetokounmpo dali dokopy 71 bodov.

NEW YORK. Basketbalisti Milwaukee Bucks zvíťazili v treťom súboji finále Východnej konferencie play off NBA na palubovke Atlanty Hawks 113:102.

V sérii vedú 2:1 na zápasy, a tak ich už len dve víťazstva delia od toho, aby si prvýkrát od roku 1974 zahrali o trofej Larryho O'Briena pre víťaza NBA.

Zaujímavosťou je, že od začiatku zápasu Milwaukee prehrávalo a prvýkrát sa dostalo do vedenia až v závere tretej štvrtiny za stavu 82:80.

Hostí potiahol k výhre Khris Middleton, ktorý zaznamenal 38 bodov, čím si vylepšil osobné maximum. Pridal aj jedenásť doskokov. Grécka hviezda tímu Giannis Antetokounmpo pridala 33 bodov a tiež jedenásť doskokov.

Antetokounmpo vyzdvihol najmä svojho spoluhráča Middletona: "To, čo predviedol, bolo neskutočné. Bol neuveriteľný. Čo sme videli, bola skrátka sila."

Domácim nepomohol ani Trae Young, ktorý sa opäť "utrhol" a nazbieral 35 bodov. V tretej štvrtine však nešťastne stúpil na nohu rozhodcovi, podvrtol si členok, a hoci zápas dohral, čakajú ho ďalšie vyšetrenia.

"Je to frustrujúce, zranenie ma v závere dosť obmedzovalo, hlavne v rýchlosti," povedal Young podľa webu ESPN.

NBA - semifinále NBA - 28. jún:

Atlanta - Milwaukee 102:113

Najviac bodov: Young 35 (6 trojok), Gallinari 18, Collins 13 - Middleton 38 (11 doskokov, 6 trojok), Antetokounmpo 33 (11 doskokov), Portis 15

/stav série: 1:2/

Domov»Halové športy»Basketbal»Milwaukee je bližšie k finále, hviezda Atlanty sa kuriózne zranila