Obranca si pripísal asistenciu a tri brankárske zákroky. Fox je hviezdou NHL

Adam Fox.
Adam Fox. (Autor: TASR/AP)
Michal Šášky|28. mar 2021 o 08:08

Obranca Rangers je hitom internetu.

NEW YORK. Dvadsaťtriročný obranca New Yorku Rangers Adam Fox je hitom po nočných zápasoch kanadsko-americkej NHL.

Najprv v 10. minúte pomohol otvoriť skóre, keď si pripísal asistenciu na gól, ktorý strelil švédsky hokejista Mika Zibanejad v jeho jubilejnom 300. štarte v drese Rangers.

Vtedy ešte všetci čakali, či sa podarí Zibanejadovi zopakovať husársky kúsok, keď počas uplynulých dvoch týždňoch až dvakrát zaznamenal proti Philadelphii šesť kanadských bodov v jednom zápase za tri góly a tri asistencie.

O moment zápasu sa ale napokon postaral americký obranca. V úplnom závere zápasu pri hre bez brankára predviedol tri fantastické zákroky a nedovolil Philadelphii navýšiť skóre.

Philadelphia otočila výsledok zápasu, keď najskôr Nolan Patrick v druhej tretine vyrovnával na 1:1 a Samuel Morin v 56. minúte po prvom góle v kariére spečatil víťazstvo svojho tímu.

Treťou hviezdou bol brankár Rangers Igor Šesťorkin, ktorý si pripísal 35 zákrokov. Fox si za tri zákroky a asistenciu musí vystačiť s uznaním fanúšikov na sociálnych sieťach.

Domov»Hokej»NHL»Obranca si pripísal asistenciu a tri brankárske zákroky. Fox je hviezdou NHL