Lemieux uhryzol Tkachuka, ten zúri: Má pozametané v hlave, nikto ho nemá rád

Potýčka medzi Brendanom Lemieuxom a Bradym Tkachukom. (Autor: TASR/AP)
Šimon Čop|28. nov 2021 o 12:20

Lemieux dostal trest do konca zápasu.

BRATISLAVA. V nočnom stretnutí NHL medzi  Los Angeles Kings a Ottawou Senators boli diváci svedkami tvrdej potýčky.

Tá sa v Staples Center začala za stavu 3:2 pre Kings potom, čo Brady Tkachuk pred vlastnou bránou strkal do Blakea Lizottea. To sa okamžite prestalo páčiť ostatným domácim hráčom na čele s Brendanom Lemieuxom.

Napokon z toho vzišiel súboj slávnych hokejových mien Lemieux vs. Tkachuk.

Kapitán Ottawy sa po chvíli, keď ich rozhodcovia oddelili od seba, začal sťažovať, že ho Lemieux uhryzol. Otlačok protivníkových zubov zboku jeho dlane zaznamenala aj televízna kamera.

Slovná prestrelka medzi dvojicou aktérov pokračovala na trestných laviciach, na ľade sa však už nestretli. Lemieux bol vylúčený do konca zápasu.

Na pozápasovej tlačovke bol Tkachuk viditeľne naštvaný.

„Prvý a posledný raz k tomu niečo poviem. Bola to tá najviac zbabelá vec, akú mohol urobiť,“ referoval na Lemieuxov skrat, ktorý pripomenul občasné správanie sa Luisa Suáreza z futbalových trávnikov.

„Môžete sa opýtať kohokoľvek z jeho spoluhráčov, nikto s ním nechce hrať. Je to zlý človek a zlý spoluhráč. Celý čas myslí len na seba. Je proste na smiech," povedal Tkachuk a pokračoval:

"Nemal by byť ani v lige. Nechce ho ani žiaden iný tím, bude prosíkať o to, aby mohol zostať v NHL, lenže nikto ho nebude chcieť, lebo je na smiech.

Nemôžem to pochopiť, normálni ľudia takéto veci nerobia. Robia to len malé bábätká. Ani neviem, čo si myslel. Má pozametané v hlave. Fakt tam nič nemá.“

Zaujímavosťou je, že to nebola prvá "rodinná bitka".

Brendan Lemieux je synom Claudea Lemieuxa. Ten sa v roku 1996 pobil s Keithom Tkachukom, otcom Bradyho, na Svetovom pohári.

Súvisiace články