Buffalo viedlo po dvoch tretinách 3:0. Napokon osemnástykrát za sebou prehralo

Henri Jokiharju. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|30. mar 2021 o 07:30

Pozrite si nočné výsledky NHL.

AKTUALIZOVANÉ o 9:00

WASHINGTON. Hokejisti Buffala Sabres prehrali v zámorskej NHL osemnásty zápas za sebou.

V domácom dueli s Philadelphiou viedli po dvoch tretinách o tri góly, napriek tomu podľahli súperovi 3:4 po predĺžení.

Philadelphia vyrovnala 89 sekúnd pred treťou sirénou na 3:3 pri hre bez brankára zásluhou Seana Couturiera a o triumfe hostí potom v predĺžení rozhodol Ivan Provorov.

Séria Buffala bez víťazstva je už štrnásta najhoršia v histórii súťaže, 18-krát za sebou naposledy neuspel Pittsburgh v sezóne 2003/2004. Negatívny rekord 30 duelov bez výhry drží Winnipeg zo sezóny 1980/1981.

"Ak mám byť úprimný, som veľmi nahnevaný. Vedieme 3:0, mali sme na dosah dva body a nezvládli sme to. Je mi to trápne. Neviem, čo sa stalo v tretej tretine, ale toto je neprijateľné," povedal pre nhl.com obranca Sabres Brandon Montour.

Edmonton uspel na ľade Toronta 3:2 po predĺžení, keď sa v 17. sekunde nadstavenia strelecky presadil Darnell Nurse po prihrávke najproduktívnejšieho hráča súťaže Connora McDavida. Ten bodoval v jedenástom stretnutí za sebou.

Mark Scheifele prispel dvoma gólmi a asistenciou k výhre Winnipegu na ľade Calgary 5:1.

Nemecký brankár Philipp Grubauer zaznamenal 100. kariérne víťazstvo, trinástimi zákrokmi pomohol Coloradu zdolať Anaheim 5:2. Colorado bodovalo v jedenástich dueloch za sebou, Cale Makar mal tri asistencie.

Pittsburgh zdolal New York Islanders 2:1, prvý presilovkový gól v profiligovej kariére strelil Anthony Angello a víťazný pridal Jared McCann.

Švédsky obranca Erik Karlsson zaznamenal dva góly a pridal rozhodujúci nájazd v ôsmej sérii, ktorým zariadil víťazstvo San Jose nad Minnesotou 4:3.

Útočník Sharks Patrick Marleau nastúpil na 1757. zápas v kariére, čím sa na druhom mieste histórie osamostatnil od Marka Messiera. Na lídra Gordieho Howea stráca už iba desať zápasov.

NHL - základná časť:

Buffalo - Philadelphia 3:4 pp (1:0, 2:0, 0:3 - 0:1)

Góly: 18. Jokiharju (Lazar, Okposo), 23. Eakin (Rieder, Sheahan), 33. Montour (T. Thompson, Hall) – 42. K. Hayes (Sanheim), 51. Giroux (Couturier, Voráček), 59. Couturier (Provorov, Giroux), 61. Provorov (Konecny, Giroux)

Pittsburgh - NY Islanders 2:1(2:0, 0:1, 0:0)

Góly: 5. Angello (Marino, Matheson), 19. McCann (Marino, Matheson) – 30. M. Martin (Barzal, Leddy)

Toronto - Edmonton 2:3 (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 8. Marner (Hyman, Holl), 12. Matthews (Marner, Holl) – 7. J. Archibald (K. Russell, Khaira), 42. Turris (A. Larsson, Nugent-Hopkins), 61. Nurse (McDavid, Draisaitl)

Colorado - Anaheim 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Góly: 3. Rantanen (MacKinnon), 24. Jost (Graves, Ničuškin), 37. Landeskog (Makar, MacKinnon), 48. Compher (O'Connor, Makar), 50. Ničuškin (Makar, Donskoi) – 10. Heinen (Comtois, B. Hutton), 44. Terry

Calgary - Winnipeg 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Góly: 3. E. Lindholm (J. Gaudreau, M. Tkachuk) – 17. N. Thompson (DeMelo, Lewis), 19. Scheifele (Connor, Ehlers), 24. Scheifele (Ehlers, Connor), 35. Copp (Scheifele, Ehlers), 42. Dubois (Wheeler, Stastny)

Las Vegas - Los Angeles 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Góly: 25. R. Smith (Marchessault, Mark Stone), 37. Nosek (Whitecloud, W. Carrier), 38. Hague (Marchessault, W. Karlsson), 53. Martinez (Kolesar, Theodore) – 1. Roy (Vilardi, J. Carter)

San Jose - Minnesota  4:3 sn (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0, 3:2)

Góly: 17. R. Šimek (Donato, Leonard), 36. E. Karlsson (E. Kane), 45. E. Karlsson (Donato, Gambrell), rozh. náj. E. Karlsson – 13. Ma. Johansson (Fiala, Hartman), 19. Bonino (J. Eriksson Ek, Greenway), 50. Fiala (Dumba, Ma. Johansson)

Domov»Hokej»NHL»Buffalo viedlo po dvoch tretinách 3:0. Napokon osemnástykrát za sebou prehralo