Najčudnejší gól v histórii? Mladík zámerne prekonal vlastného brankára

(Autor: ilustračné - SME)
Ivan Mriška|21. júl 2021 o 20:07

Jeho zamestnávateľ sa na tom pobavil.

LONDÝN, BRATISLAVA. Kuriózny gól padol v Anglicku. V prípravnom zápase Bristol City – Portsmouth ho strelil austrálsky osemnásťročný mladík Marlee Francois.

Ten je kmeňovým hráčom domáceho Bristolu, no na posledných tridsať minút vybehol na ihrisko v drese Portsmouthu. Tréneri sa tak dohodli, pretože hostí bolo málo a zápas sa po dohode hral až 120 minút.

Marlee Francois proti vlastným spoluhráčom hral v plnom nasadení a v 101. minúte stanovil konečný výsledok na 3:3.

„Bizarné vyrovnanie, najčudnejší gól v histórii futbalu,“ píše web sportingnews.com.

Na kuriózny moment reagoval aj klub Bristol City. „Nevieme, čo napísať. Náš hráč skóroval proti vlastnému tímu. Je to trápne, ale neboj sa Marlee, nebudeme ti to vyčítať,“ s úsmevom uvádza na svojom facebooku.

Francois s klubom Championship len v marci podpísal svoju prvú profesionálnu zmluvu.

„Je to skvelý okamih pre moju rodinu a niečo, na čom pracujem celý život. Som poctený, že som v takom klube ako Bristol City.

S bratom sme odmalička cvičili v záhrade a navzájom sa poháňali, aby sme sa dostali na vyššiu úroveň. Vždy bolo našim snom stať sa profesionálnymi futbalistami,“ napísal vtedy na Twitteri.

Domov»Futbal»Anglicko»Najčudnejší gól v histórii? Mladík zámerne prekonal vlastného brankára