Cristiano Ronaldo z Juventusu Turín. (Autor: TASR/AP)

Góly: 62. Morata, 71. Chiesa, 89. Ronaldo

Nepremenená penalta: 90.+6. Galabinov (Spezia)

Juventus Turín: Szczęsny – Danilo, Demiral, Sandro, Frabotta (61. Bernardeschi) – Chiesa (72. Ramsey), Bentancur, Rabiot, McKennie (61. Morata) – Kulusevski (88. Di Pardo), Ronaldo

Spezia: Provedel – Vignali, Terzi, Erlić, Marchizza (86. Bastoni) – Estevez, Sena (86. Agoumé), Maggiore (72. Acampora) – E. Gyasi, N'Zola (72. Galabinov), Farias (72. D. Verde)

RÍM. Futbalisti Juventusu Turín vyhrali v utorňajšom dueli 25. kola talianskej Serie A doma nad Speziou 3:0.

Z tretej priečky tabuľky strácajú na lídra Inter Miláno sedem bodov.

Juventus sa dlho trápil v ofenzíve, napokon však v záverečnej polhodine trikrát skóroval a pripísal si očakávaný triumf.

Najskôr sa presadil v 62. minúte Alvaro Morata, ktorého zásah musel potvrdiť VAR. Ďalšie góly pridali Federico Chiesa a v závere po brejku aj Cristiano Ronaldo.

Spezia v nadstavení nepremenila penaltu.

Zápas medzi Laziom Rím a FC Turín sa neuskutočnil. Turínčania na zápas nemohli vycestovať, po ôsmich pozitívnych prípadoch britskej mutácie koronavírusu v tíme im regionálne úrady nariadili karanténu.

Vedenie ligy napriek tomu odmietlo zápas odložiť a hosťom tak hrozí kontumácia, informovala agentúra AFP.

Lazio na zápas nastúpilo, po 45-minútovom čakaní na súpera arbitri oficiálne rozhodli o jeho neodohraní.

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Juventus aj vďaka Ronaldovi znížil stratu na Inter, Lazio márne čakalo na súpera