Brankár Lazia Rím Ivan Provedel hlavičkuje do siete Atlética Madrid.
Brankár Lazia Rím Ivan Provedel hlavičkuje do siete Atlética Madrid. (Autor: TASR/AP)
Ivan Mriška|19. sep 2023 o 23:20

Gólman Ivan Provedel je hrdinom večného mesta.

RÍM. Futbalisti Lazia Rím na utorňajší večer tak skoro nezabudnú.

S Altéticom Madrid prehrávali 0:1, a tak v nadstavenom čase vybehol pred posledným rohovým kopom do útoku aj brankár Ivan Provedel.

A bol z toho nevídaný moment.

V piatej minúte nastavenia hlavou vyrovnal na konečných 1:1. Lazio Rím tak vďaka nemu v získalo E-skupine Ligy majstrov cenný bod.

"Je to večer, ktorý si budem pamätať celý život," povedal pre uefa.com.

„Neuveriteľné, čo sa stalo na štadióne Olimpico. Ivan Provedel zachráni Lazio proti Atléticu Madrid. Nielen svojimi zákrokmi, ale predovšetkým gólom na 1:1.

Hlavou sa presadil v piatej minúte nadstaveného času, keď sa zdalo, že Španieli majú víťazstvo vo vrecku. Takýto večer si nepamätáme a dlho si budeme pamätať,“ píše gazzetta.it

Na čele skupiny je Feyenoord Rotterdam, ktorý zdolal Celtic FC 2:0. Celých 90 minút odohral slovenský reprezentant Dávid Hancko.

Do zápasu v 89. minúte zasiahol aj Leo Sauer, ktorý sa stal historicky najmladším Slovákom, ktorý nastúpil v Lige majstrov. Stále má len 17 rokov.

Tabuľka E-skupiny Ligy majstrov

Domov»Futbal»Liga majstrov»VIDEO: Večer, ktorý si bude dlho pamätať. Brankár v poslednej minúte vyrovnal