Golden State vyrovnalo sériu s Lakers, Thompson 30-bodový

Stephen Curry (Golden State Warriors) (Autor: TASR/Santiago Mejia/San Francisco Chronicle via AP)
TASR|5. máj 2023 o 07:22 (aktualizované 5. máj 2023 o 09:19)

LeBron James si pripísal 23 bodov.

NBA - 2. kolo play-off, 2. zápas

Golden State - LA Lakers 127:100

/stav série: 1:1/

SAN FRANCISCO. Basketbalisti Golden State Warriors zvíťazili v nočnom stretnutí zámorskej NBA nad Los Angeles Lakers 127:100 a v semifinále Západnej konferencie vyrovnali stav série na 1:1.

Klay Thompson zaznamenal v drese obhajcov trofeje 30 bodov a premenil osem trojkových pokusov, Stephen Curry pridal 20 bodov a 12 asistencií.

Na druhej strane nazbieral najviac 23 bodov LeBron James.

Golden State premenili dokopy až 21 trojok a v obrane dokázali limitovať Jamesa i Anthonyho Davisa, ktorý nazbieral iba jedenásť bodov a sedem doskokov.

Curryho 12 asistencií bolo najviac pre lídra Warriors v play off od roku 2014.

"Uvedomili sme si, že sme si nechali ujsť jeden domáci zápas. Dnes sme na nich vybehli, naša ofenzíva plynula, nestrácali sme lopty a nachádzali sme hráčov v dobrých pozíciách. Hrali sme jednoducho," povedal Thompson pre ESPN.

Warriors prehrávali po prvej časti o sedem bodov, no vyšli im druhá a tretia štvrtina, v ktorých zaznamenali 41 a 43 bodov a vypracovali si 30-bodový náskok.

"Myslím si, že sa to zlomilo už cez polčas, keď sa odpútali tou sériou," povedal Davis.

Domov»Halové športy»Basketbal»Golden State vyrovnalo sériu s Lakers, Thompson 30-bodový