Slováci v zámorí žiarili. Rusnák i Sekulič strelili druhý gól v sezóne MLS

Albert Rusnák.
Albert Rusnák. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|8. júl 2021 o 08:08 (aktualizované 8. júl 2021 o 09:59)

Rusnák suverénne premenil pokutový kop.

VANCOUVER. Slovenský futbalista Albert Rusnák pomohol gólom k víťazstvu Real Salt Lake v zápase zámorskej Major League Soccer (MLS) na ihrisku Vancouveru Whitecaps 4:0.

V 74. minúte zvýšil na 3:0 pre hostí, keď suverénne premenil pokutový kop. Pre 27-ročného krídelníka to bol druhý presný zásah v sezóne.

Rusnák nastúpil v základnej zostave a hral do 84. minúty. Dvoma gólmi sa na výhre Real Salt Lake podieľal Damir Kreilach.

Realu Salt Lake patrí v tabuľke Západnej konferencie šiesta priečka. Vancouver, ktorý čaká na víťazstvo už osem zápasov, je na poslednom 13. mieste.

Strelecky sa v noci na štvrtok presadil aj Boris Sekulič, ktorý prispel gólom k triumfu Chicaga Fire 3:1 nad Orlandom City. V úplnom závere prvého polčasu vyrovnal na priebežných 1:1.

Aj pre 29-ročného slovenského obrancu to bol druhý gól v tomto ročníku. Proti Orlandu odohral celý zápas.

Chicago po druhej výhre za sebou poskočilo v tabuľke Východnej konferencie na 11. miesto, Orlando je druhé.

Tabuľka MLS

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Slováci v zámorí žiarili. Rusnák i Sekulič strelili druhý gól v sezóne MLS