Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Vaverková skončila v Iuvente, náhradou 41-ročná Ruska

SITA|Publikované 1. feb 2007 o 11:18

MICHALOVCE 1. februára (SITA) - Aktuálny slovenský majster a čerstvý osemfinalista Pohára EHF v hádzanej žien Iuventa Michalovce už nepočíta so službami Kataríny Vaverkovej. Dvadsaťpäťročná brankárka, ...

MICHALOVCE 1. februára (SITA) - Aktuálny slovenský majster a čerstvý osemfinalista Pohára EHF v hádzanej žien Iuventa Michalovce už nepočíta so službami Kataríny Vaverkovej. Dvadsaťpäťročná brankárka, ktorá v uplynulých troch rokoch patrila medzi stabilné články michalovského kádra, sa v stredu dozvedela, že v tíme Iuventy už nemá miesto a vedenie zemplínskeho klubu s ňou mieni rozviazať profesionálnu zmluvu. Vaverková sledovala len z hľadiska sobotňajší interligový duel 13. kola WHIL, v ktorom Michalovčanky zdolali Partizánske 40:19 a upevnili si vedúce postavenie v tejto medzinárodnej súťaži. "Potvrdzujem, že Katarínou Vaverkovou sme k stredajšiemu dňu rozviazali profesionálny kontrakt. Dôvodom je neadekvátna športová výkonnosť tejto hráčky v poslednom období. V jej zmluve sa nachádza klauzula, podľa ktorej ak hráčka nepodáva športové výkony na požadovanej úrovni, klub má právo s ňou viazať zmluvu. To sa podľa nás stalo, a preto sme sa s Vaverkovou rozlúčili," vysvetlil pre denník Korzár manažér Iuventy Michal Milý, podľa ktorého ešte musia s hráčkou doriešiť formu rozchodu, pretože podľa zmluvy má Vaverkovej počnúc štvrtkovým dňom (1. 2.) začať plynúť mesačná výpovedná lehota. Keďže prestupový termín v rámci WHIL vyprší 28. februára, hráčka by mala pre aktuálny ročník "zviazané" ruky a chtiac-nechtiac by musela s michalovským družstvom trénovať. "Túto záležitosť momentálne riešime. Máme záujem na tom, aby Vaverková pokračovala v športovej činnosti. Pokiaľ sa nájde záujemca, sme ochotní pristúpiť k hráčskej, materiálnej alebo finančnej kompenzácii. Zatiaľ sa však žiadny klub neozval," doplnil M. Milý.

Katarína Vaverková prestúpila do Michaloviec pred tromi rokmi z Partizánskeho a kontrakt s Iuventou by sa jej skončil v júni 2007. Napokon sa zo Zemplína musí porúčať o pár mesiacov skôr. "Nesúhlasím so závermi vedenia klubu, pretože si nemyslím, že moja športová výkonnosť bola neadekvátna. Na druhej strane som rada, že ma vyhodili a môžem z Michaloviec odísť už teraz. Chvalabohu. Čo sa týka mojich ďalších plánov, zatiaľ neviem, kde budem pokračovať. Možno sa vrátim do rodného Partizánskeho pomôcť tímu zachrániť WHIL," uviedla pre Korzár K. Vaverková, ktorú by medzi žrďami Iuventy mohla nahradiť Oxana Plošinská. Táto 41-ročná Ruska s michalovským družstvom už druhý týždeň trénuje a napriek pomerne vysokému veku má vraj nesporné kvality, vynikajúce pozičné predpoklady, urastenú postavu a bohaté skúsenosti. Plošinská chytala na Ukrajine za Galičanku Ľvov, naposledy pôsobila v maďarskom Spartakuse Budapešť. Hoci o jej služby prejavil záujem aj ďalší osemfinalista Pohára EHF DVSC Debrecín, je celkom pravdepodobné, že by mohla zakotviť v Michalovciach a byť k dispozícii trénerovi Iuventy Dušanovi Danišovi.


Súvisiace články