Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Van Praag stiahne kandidatúru, podporí jordánskeho princa

(Autor: Twitter)
SITA|Publikované 20. máj 2015 o 07:09

Podporu Aliho bin Al-Husejna údajne zvažuje aj ďalší kandidát na prezidenta FIFA Luís Figo. V stredu by sa mala v Holandsku uskutočniť oficiálna tlačová beseda Figa a Van Praaga.

AMSTERDAM. Doterajší prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Sepp Blatter bude mať v boji o obhájenie svojho postu pravdepodobne o jedného súpera menej.

Prezident Holandského kráľovského futbalového zväzu Michael van Praag by mal stiahnuť svoju kandidatúru a podporiť Aliho bin Al-Husejna. Práve jordánskeho princa považujú mnohí za najväčšieho Blatterovho vyzývateľa.

O odstúpení už informoval holandský denník De Volkskrant. Van Praag sa rozhodol podľa jeho zdrojov nekandidovať vzhľadom na nižšiu podporu - väčšiu má práve Al-Husejn.

Voľby prezidenta FIFA sa uskutočnia 29. mája v Zürichu. Ďalším kandidátom je bývalý portugalský reprezentant Luís Figo. Aj on údajne zvažuje podporenie snáh Al-Husejna.

britain_soccer_fifa_figo577446226475_r5820.jpg

Aj Luís Figo vraj zvažuje podporu jordánskeho princa. FOTO - TASR/AP.

V stredu by sa mala uskutočniť v Holandsku oficiálna tlačová beseda Figa a Van Praaga. Po nej by mala byť situácia v boji o prezidentský post vo FIFA jasnejšia.

Informácie zverejnil magazín Kicker.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.