Sobota, 16. októbra, 2021Meniny má Vladimíra

V stredu sa začína súd so spoločnosťou Lev Poprad

(Autor: ILUSTRAČNÉ SITA)
SITA|9. júl 2012 o 13:49

Majiteľ mal údajne po presťahovaní mužstva do Prahy uhradiť dlhy len českým subjektom.

PREŠOV. Už v stredu 11. júla 2012 sa od 9.00 h uskutoční na Okresnom súde v Prešove pojednávanie vo veci návrhu na vyhlásenie konkurzu na majetok dlžníka spoločnosti HC LEV Poprad.

Návrh na uvalenie konkurzu podal Alexander Máteffy za tri spoločnosti, ktorých pohľadávky za dodávky hokejového výstroja voči spoločnosti HC LEV Poprad v sezóne 2011/2012 prevádzkujúcej v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) klub s rovnomenným názvom dosahujú výšku približne 145-tisíc eur.

Predmetom pojednávania bude osvedčenie platobnej schopnosti dlžníka.

Ako uviedol Alexander Máteffy, majiteľ ČKD Praha Jan Musil (hlavný akcionár klubu HC LEV Poprad, pozn.) po presťahovaní mužstva do Prahy údajne uhradil len dlhy českým subjektom a o dlhoch slovenským dodávateľom sa mal vyjadriť, že ho nezaujímajú.

"Následne založil tri akciové spoločnosti v Prahe a rôznymi machináciami sa podvodným spôsobom snaží dlhov zbaviť. Verejne sa dištancuje od akéhokoľvek spojenia s popradským klubom, napriek tomu, že niekoľko hráčov a zamestnancov je aj v štruktúrach nového klubu. Rovnako aj licenciu KHL previedli medzi týmito subjektmi a musí používať názov HC LEV, na ktorý je licencia viazaná. Ďalej využíva aj rôznu inú technickú podporu priamo súvisiacu so starým klubom, ako sú web stránky, redakčné systémy a podobne. Súdnym sporom sa budeme snažiť o prinavrátenie licencie do HC LEV POPRAD s.r.o., a tým zablokovanie účinkovania HC LEV PRAHA v súťaži," uvádza sa v e-mailovej správe, ktorú agentúre SITA poslal Alexander Máteffy.

"Ako vidieť, majitelia HC LEV po presune do Prahy vynakladajú všetko úsilie, aby dlhy slovenských veriteľov zamietli pod koberec. Nám nezostáva nič iné, len sa hlásiť o svoje peniaze súdnou cestou, medializáciou a informovaním KHL o týchto praktikách. Medializácia tohto okradnutia slovenských partnerov (podnikateľov, zamestnancov, hráčov) by veľmi pomohla pri vyvíjaní tlaku na dlžníka. Ak majú milióny eur (údajne 18 miliónov) na činnosť klubu HC LEV Praha, tak je nemysliteľné, aby im prešlo neuhradenie si slovenských záväzkov. Majiteľ ČKD Praha a HC LEV musí byť vedením KHL ako aj súdnou cestou donútený uhradiť si svoje podlžnosti voči nám veriteľom," uviedol Alexander Máteffy.

Súvisiace články