Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

V Poprade hrali víťazi Ligy mastrov, ale peknú arénu nevypredali

Mendieta (vľavo) v súboji so Samuelom Slovákom, prizerá sa Miloš Glonek. (Autor: TASR)
Pavol Spál|Publikované 31. máj 2015 o 23:21

V Poprade sa predviedli bývalé esá svetového futbalu. Slovák Németh bol prekvapený, že prišlo iba dvetisíc ľudí.

POPRAD. Patrí medzi dvadsiatku najdrahších futbalistov všetkých čias. V roku 2002 za Gaizka Mendietu Lazio Rím zaplatilo Valencii štyridsaťosem miliónov eur.

Vtedy boli drahší iba Zidane a Figo. Španiel patril medzi najlepších stredopoliarov sveta, bol najväčším esom Valencie, ktorá dvakrát za sebou senzačne postúpila do Ligy majstrov. Mendieta bol vynikajúci v súbojoch jeden na jedného, útočníci ťažili z jeho geniálnych prihrávok. Ťažko sa bránil.

V piatok bol hlavnou postavou exhibície v Poprade. Za výber legiend Premier League strelil oba góly. „Užil som si to, o to išlo. Nikto sa nezranil, čo je dobré,“ dodal už štyridsaťjedenročný stredopoliar, ktorý si zahral aj v Barcelone.

Na ihrisku pôsobil zo všetkých aktérov popradského duelu najživšie. „Hrávam za bývalých hráčov Valencie, Barcelony aj za internacionálov Španielska.“

Keď bol ešte aktívnym hráčom - po zápasoch robil po nociach dídžeja. Potajomky.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články