Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

V noci hrali aj Selänne či Gretzky, úspešnejšia bola fínska legenda

Zápas rozhodla fínska legenda. (Autor: SITA/AP)
TASR|23. okt 2016 o 09:46

Súboj legiend bol predzápasom nedeľňajšieho duelu NHL Winnipeg Jets - Edmonton Oilers.

WINNIPEG. Fínsky hokejista Teemu Selänne sa vrátil do Winnipegu, kde pred 24 rokmi začal svoju kariéru v NHL, a gólom z trestného strieľania rozhodol exhibičný zápas legiend pod holým nebom.

Domáci Jets v ňom po výsledku 6:5 zdolal Edmonton Oilers, za ktorý nastúpili Wayne Gretzky, Mark Messier či Craig MacTavish.

Duel sa hral na 35-tisícovom štadióne Investors Group Field, ktorý využívajú najmä hráči amerického futbalu Winnipeg Blue Bombers.

Selänne si atmosféru podujatia užil. "Je skvelé, že som sa mohol vrátiť do tohto mesta a pred ľudí, ktorých zbožňujem. Stretol som priateľov a hráčov, ktorých som nevidel dvadsať rokov. Zápas pod holým nebom bol výborný nápad, užil som si to do poslednej sekundy," vravel Selänne.

V zápase hral aj legendárny Gretzky. (Autor: TASR/AP)

Víťazný gól z jeho hokejky padol štyri sekundy pred záverom. "Takýmto spôsobom majú končiť veľké zápasy - najlepší hráč v domácom drese strelí v závere víťazný gól. Teemu ukázal, že zo svojho umenia ešte nič nezabudol," pochválil Fína kapitán hostí Gretzky.

Stretnutie legiend skončilo víťazne pre Winnipeg. (Autor: SITA/AP)

Aj jemu sa zápas páčil. "Pravda, hokej nebol najkvalitnejší, ale stále to malo náboj, oba tímy chceli vyhrať. Výborná myšlienka organizovať takéto podujatia. Verím, že to prispeje k ešte väčšej popularite hokeja v krajine," dodal historicky najproduktívnejší hráč NHL.

Súboj legiend bol predzápasom nedeľňajšieho duelu základnej časti NHL Winnipeg Jets - Edmonton Oilers. Stretnutie je zaradené do série Heritage Classic.

Súvisiace články