Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

V Kuťkovej nominácii do Cheba aj päť legionárok

TASR|Publikované 28. mar 2006 o 17:52

Bratislava 28. marca (TASR) - Reprezentačný tréner slovenských hádzanárok Tomáš Kuťka zverejnil v utorok nomináciu na 33. ročník tradičného medzištátneho ...

Bratislava 28. marca (TASR) - Reprezentačný tréner slovenských hádzanárok Tomáš Kuťka zverejnil v utorok nomináciu na 33. ročník tradičného medzištátneho turnaja O štít mesta Cheb, kde jeho zverenky od 5.-8. apríla odohrajú štyri stretnutia.

Kuťka na západný cíp Českej republiky povolal šestnásť hráčok, pričom v jeho kádri sa predstaví až päť legionárok - štvorica z maďarskej ligy - Katarína Mravíková, Lucia Uhráková, Dagmar Stuparičová, Jana Caltíková a z nemeckej bundesligy Zuzana Hrabovská. V poslednom období už konštantne najsilnejšie zastúpenie z domácej súťaže bude mať úradujúci vicemajster a už istý víťaz základnej časti WHIL z Iuventy Michaloviec, ktorý do Chebu vyšle až štyri hráčky.

"Pre zranenia nám vypadli ďalšie dve nemecké legionárky Denisa Glankovičová a Jana Oborilová, naopak fit by už mala byť Zuzana Hrabovská. Vo výbornom svetle sa ukazuje Michalovčanka Kalaninová, no nechcem ju brať na príliš dlhé obdobie od malého dieťaťa a navyše už beztak má Iuventa v nominácii mnohopočetné zastúpenie," komentoval svoj výber Kuťka.

Jeho hráčky sa na turnaji, ktoré v minulosti pod jeho vedením raz aj vyhrali, stretnú postupne s Islandom, domácim Českom a Holandskom a účinkovanie zakončí podľa predchádzajúcich výsledkov v sobotňajšom dueli o konečné umiestenie. Pikantériou turnaja je účasť Ukrajiny, s ktorou si Slovenky zmerajú sily na prelome mája a júna v dvojzápase play off o majstrovstvá Európy 2006 vo Švédsku. Obaja budúci rivali na seba môžu teoreticky naraziť iba v spomínanom súboji o konečné umiestenie. Kuťka zároveň nepredpokladá, že Ukrajinky pritiahnu do Čiech v plnej sile. "Očakávam, že na turnaj pošlú značne obmenený výber. Jadro ukrajinskej reprezentácie je už niekoľko rokov dokonale zohrané a môžu hrať spolu pomaly naslepo, takže to, že si nezahrajú spolu v Chebe ich trápiť nemusí. Navyše vlastne celá pravá strana ich základnej zostavy hrá spolu aj v slovinskom Krime Ľubľana," predpovedal slovenský kouč.

Nominácia SR:

Brankárky: Miriam Sůkalová (ŠKP Štart Bratislava), Lenka Krajcárová (Iuventa Michalovce), Lívia Némethová (Slovan Duslo Šaľa)

Pivotky: Lucia Uhráková (FTC Budapešť/Maď.), Jana Caltíková (DVSC Debrecín)

Krídla: Katarína Mravíková (FTC Budapešť/Maď.), Dagmar Stuparičová (DVSC Debrecín), Adriana Hýllová (Slávia Partizánske)

Spojky: Alžbeta Tóthová, Petra Beňušková, Martina Školková (všetky Iuventa Michalovce), Petra Gáborová, Martina Halásová (obe Slovan Duslo Šaľa), Petra Popluhárová (Slávia Partizánske), Zuzana Hrabovská (Borussia Dortmund/Nem.), Alžbeta Polláková (ŠKP Banská Bystrica)

Program SR na 33. ročníku turnaja O štít mesta Cheb:

streda, 5. apríla: SR - Island (16:00)

štvrtok, 6. apríla: ČR - SR (18:00)

piatok, 7. apríla: SR - Holandsko (20:00)

sobota, 8. apríla: o umiestenie

Súvisiace články