Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

V Košiciach nemajú peniaze ani na hádzanu, liga bude s 9 klubmi

(Autor: Veronika Janušková, korzar.sk)
SITA|24. jún 2015 o 08:22

Košice stiahli svoju prihlášku z finančných dôvodov.

BRATISLAVA. V kongresovej sále Waldorf v bratislavskom hoteli DoubleTree by Hilton sa v utorok uskutočnil aktív extraligových klubov, po ktorom tradične nasledovalo žrebovanie nového ročníka najvyššej slovenskej hádzanárskej súťaže mužov.

V 1. kole, ktoré je na programe počas víkendu 5. - 6. septembra, čaká na úradujúceho majstra Tatran Prešov súboj na palubovke HKM Šaľa.

Vicešampión HC Sporta Hlohovec zavíta na pôdu ŠKP Bratislava, HáO TJ Slovan Modra privíta MŠK Považská Bystrica, nováčik ŠKH Agrokarpaty Pezinok bude hostiť HC Štart Nové Zámky a bronzový tím uplynulej edície HK Agro Topoľčany bude mať v úvodnom kole voľno.

Iba 9 klubov

Extraliga bude mať v sezóne 2015/2016 dovedna len deväť účastníkov. V porovnaní s vlaňajškom je to mierny pokles o jeden tím. V súťaži už nebude účinkovať zostupujúci MHáK Martin a ani 1. MHK Košice (v uplynulom ročníku obsadil konečné 8. miesto), ktoré nahradí ŠKH Agrokarpaty Pezinok ako postupujúci víťaz I. ligy mužov.

"Košice stiahli svoju prihlášku z finančných dôvodov. V zmlysle platnej legislatívy sme oslovili ŠK Noxwel Sečovce, odkiaľ sme však napokon dostali zamietavé stanovisko. Následne sme sa obrátili na pôvodne vypadávajúci MHáK Martin, ale po úvodných optimistických náznakoch prišla tiež odpoveď, že nepôjdu hrať. Takže máme v súťaži len staronového nováčika z Pezinka," uviedol k nepárnemu počtu účastníkov riaditeľ extraligy Peter Brunovský.

Systém bez zmeny

Na porade klubov dostali definitívnu podobu hrací systém, kalenárny plán i počet účastníkov. Hrací systém zostáva prakticky nezmenený. Základná časť bude pozostávať z 18 kôl (každý s každým doma - vonku), v každom bude mať jeden klub voľno.

Nasledovať bude nadstavba s dvoma skupinami - o 1. - 6. miesto (10 kôl) a o 7. - 9. priečku (6 kôl). Do play-off postúpia prvé štyri tímy, semifinále sa začne 23. - 24. apríla, finále 11. mája a nový majster bude známy najneskôr 25. mája 2016. Všetky série vo vyraďovacej časti sa hrajú na tri víťazstvá. Zo súťaže nikto nezostupuje.

Program 1. kola extraligy v hádzanej mužov 2015/2016 (termín: 5. - 6. septembra 2015):

HK Agro Topoľčany - voľno

HáO TJ Slovan Modra - MŠK Považská Bystrica

ŠKP Bratislava - HC Sporta Hlohovec

HKM Šaľa - Tatran Prešov

ŠKH Agrokarpaty Pezinok - HC Štart Nové Zámky

Súvisiace články