(Autor: SITA)
SITA|Publikované 17. sep 2011 o 20:23

Súhrn výsledkov sobotňajších duelov 3. kola extraligy v hádzanej mužov.

Topoľčany zdolali Košice, Bardejov prehral s bratislavským ŠKP.

BRATISLAVA. Súhrn výsledkov sobotňajších duelov 3. kola extraligy v hádzanej mužov:

HK Topoľčany - 1. MHK Košice 30:26 (17:13)

Najviac gólov: Kováčech 9, Mokriš 7/3, Kopecký 5 - P. Hruščák 8/2, Farkašovský 5, Hricišon 3

Pok. hody: 4/3 - 2/2, vylúčení: 5 - 5, ČK: Kováčech za 3 vylúčenia - Štefanisko za faul, rozhodovali: Gabriš a Macko, 450 divákov

Domáce družstvo od začiatku vyhrávalo a hostia len doťahovali. Topoľčany si aj vďaka výborne chytajúcemu brankárovi Halgašovi vypracovali v I. polčase štvorgólový náskok (17:13), ktorý si udržali až do konca a po víťazstve 30:26 sa tešili zo zisku prvých bodov v sezóne.

HC SPORTA Hlohovec - MŠK Považská Bystrica 27:18 (11:12)

Najviac gólov: F. Zaťko 5/1, Dudáš 4, Takáč, S. Mažár a Tallo po 3 - Firit 6, J. Kozák 5/2, Adamčík 3

Pok. hody: 1/1 - 3/2, vylúčení: 7 - 4, ČK: 56. Laho (Hlohovec) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Dvorský a Sivák, 700 divákov

Do polčasovej prestávky hostia držali krok s domácimi, ktorí hrali nervózne a nepremienali veľa šancí. Považania vyhrali prvú tridsaťminútovku 12:11, ale Hlohovčania potom zrýchlili a spresnili hru, v bránke vynikol Žernovič a napokon otočili výsledok na pohodlné víťazstvo 27:18.

MHC Bardejov - ŠKP Bratislava 27:32 (13:15)

Najviac gólov: Mazúr 9, Kavulič 5, Orlovský 4, Vabno 4/2 - M. Volentics 9, B. Mikuš 6, Štepanovský 6/2

Pok. hody: 4/3 - 2/2, vylúčení: 4 - 4, rozhodovali: Černý a Vydra, 650 divákov

Domáci od začiatku doťahovali mierny náskok hostí, išlo im to najmä zásluhou strelecky disponovaného Mazúra. Kontry hráčov ŠKP boli údernejšie, darilo sa najmä Mikušovi a Štepanovskému. Bardejovčanom sa podarilo otočiť výsledok v 22. min na 11:10, čo bolo ich jediné vedenie v zápase.

V útoku pestrejšie hrajúci Bratislavčania po polčasovej prestávke zvýšili svoj náskok až na rozdiel štyroch gólov, keď sa im podarilo skórovať dvakrát aj v oslabení. V závere mali už hostia 6-gólový náskok a domáci sa už nezmohli na obrat.