V boji o záchranu v Premiership Newcastle zdolal Middlesbrough 3:1

TASR|11. máj 2009 o 23:00

V severoanglickom derby 36. kola futbalovej Premiership zvíťazili hráči Newcastlu United nad rivalmi z FC Middlesbrough 3:1.

Newcastle. V severoanglickom derby 36. kola futbalovej Premiership zvíťazili hráči Newcastlu United nad rivalmi z FC Middlesbrough 3:1 a dve kolá pred koncom spravili dôležitý krok k záchrane v elitnej súťaži.

Newcastle sa bodovo dotiahol na 17. Hull, naopak "Boro" na 19. priečke stráca na zónu záchrany tri body.

Hostia pritom začali podstatne šťastnejšie a už v tretej minúte sa ujali vedenia po vlastnom góle domáceho Habiba Beyeho. Už o šesť minút neskôr však Steven Taylor vyrovnal a o rozhodujúcu strelu duelu sa postaral v 71. min Obafemi Martins, ktorý pritom na trávnik prišiel iba minútu a pol predtým. Triumf domácich spečatil v 84. min ďalší náhradník Dán Peter Lövenkrands.

Sumáre:

Newcastle United - FC Middlesbrough 3:1 (1:1)

Góly: 9. Taylor, 71. Martins, 83. Lövenkrands - 3. Beye vlastný, 51.252 divákov.

Domov»Futbal»Anglicko»V boji o záchranu v Premiership Newcastle zdolal Middlesbrough 3:1