V basketbale obmedzili počet cudzincov v ligových zápasoch

Počet zahraničných hráčov v domácej lige by mal klesnúť.
Počet zahraničných hráčov v domácej lige by mal klesnúť. (Autor: TASR)
SITA|26. máj 2015 o 07:47

Zahraniční hráči budú pre kluby aj o niečo drahší.

BRATISLAVA. Výkonný výbor Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) rozhodol, že v každom družstve mužov i žien v najvyššej slovenskej súťaži musí byť na súpiske i v zápise o zápase minimálne šesť Slovákov.

Z nich aspoň jeden alebo jedna musí vždy hrať, čiže byť na ihrisku v stretnutí. SBA týmto krokom obmedzila, že v samotných dueloch môžu kluby využiť maximálne šesť legionárov. Najmä u mužských klubov bolo v kádroch cudzincov oveľa viac.

"Nie sme proti tomu, aby mali cudzincov aj viac. Akurát ich viac ako šesť nebude môcť nastúpiť v žiadnom zápase a celkove ich vyšší počet môže stáť klub podstatne viac peňazí voči SBA, ktorá bude vydávať licencie pre päť prvých hráčov či hráčok na sezónu za 500 eur za každého aktéra. Šiesty ju dostane však už za 1000 eur, siedmy za 2000, ôsmy za 3000, čiže každý ďalší bude o tisíc eur drahší," povedal v rozhovore pre utorkové vydanie denníka Šport prezident SBA Pavol Bagin, podľa ktorého v druhých najvyšších súťažiach môžu byť v každom zápise o zápase maximálne traja legionári v jednom družstve.

"Neobjavili sme nič úplne nové, podobné kritériá a opatrenia platia už roky v niekoľkých európskych krajinách."

Nachádzate sa tu:
Domov»Halové športy»Basketbal»V basketbale obmedzili počet cudzincov v ligových zápasoch