V Alkmaare aj štyria Slováci

SITA|18. okt 2007 o 14:28

ALKMAAR 18. októbra (SITA) - Dráhová cyklistika sa vďaka rozhodnutiu Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) stáva zimným športom a na úvod sezóny 2007/08 sa uskutočnia majstrovstvá Európy, ktoré bude hostiť ...

ALKMAAR 18. októbra (SITA) - Dráhová cyklistika sa vďaka rozhodnutiu Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) stáva zimným športom a na úvod sezóny 2007/08 sa uskutočnia majstrovstvá Európy, ktoré bude hostiť holandský Alkmaar. Na tamojšej 250 m drevenej dráhe sa predstavia aj štyria Slováci. O tituly majstrov starého kontinentu sa budú uchádzať v madisone Jozef Žabka s Martinom Liškom, v šprintérskom omniu Jaroslav Jeřábek a Matej Slivovský. Pre Slovákov budú preteky najmä prípravou na sezónu, počas ktorej chcú vybojovať miestenky na olympijské hry v Pekingu. Na poslednom európskom šampionáte obsadil Jeřábek v omniu, ktoré pozostáva z letmého kola, vyraďovacích pretekov, keirinu a klasického šprintu, 7. miesto, keď bol o dve priečky za Petrom Bazálikom, ktorý po nútenej prestávke v príprave zostal trénovať a na ME necestoval. V madisone sa dvojici Žabka, Liška pred rokom v Kodani nedarilo, keď obsadili až 15. pozíciu, ktorú by chceli teraz určite vylepšiť.