V AHL sa odohral najdlhší zápas v histórii, brankár si pripísal 94 zákrokov

Nicolas Aube-Kubel (vľavo) z Lehigh Valley Phantoms preniká s pukom dopredu, bráni ho Philip Samuelsson zo Charlotte Checkers. (Autor: TASR/AP)
SITA|10. máj 2018 o 09:40

Zápas druhého kola play off medzi Charlotte Checkers a Lehigh Valley Phantoms rozhodla až 147. minúta.

CHARLOTTE. V stredu sa uskutočnil v nižšej zámorskej AHL najdlhší zápas v 82-ročnej histórii súťaže, hokejisti hrali takmer dve a pol hodiny.

Víťaza stretnutia druhého kola play off Východnej konferencie medzi domácim tímom Charlotte Checkers a mužstvom Lehigh Valley Phantoms určilo až piate predĺženie. O triumfe hostí rozhodol v 147. minúte Alex Krushelnyski.

Doteraz najdlhší duel sa odohral pred desiatimi rokmi, Philadelphia zdolala v apríli 2008 Albany zásahom v 143. minúty.

Brankár Lehigh Valley Alex Lyon sa prezentoval 94 úspešnými zákrokmi, čo je druhý najvyšší počet zásahov v rámci jedného súboja v histórii AHL. Jeho náprotivok Alex Nedeljkovic zastavil 51 z 53 striel.

Tím Lehigh Valley sa víťazstvom priblížil k postupu do ďalšieho kola. V sérii vedie 3:1 a od finále Východnej konferencie ho delí jediný triumf.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»V AHL sa odohral najdlhší zápas v histórii, brankár si pripísal 94 zákrokov