Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Už tri kluby majú v II. lige istý postup do nadstavby

Ilustračné foto. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 23. nov 2014 o 19:34

Súhrn víkendových zápasov II. futbalovej ligy.

BRATISLAVA. Už tri kluby majú po jesennej časti futbalovej II. ligy istú účasť v jarnej nadstavbe. Zo západnej časti si o postup do najvyššej súťaže zahrajú Skaličania, ktorých ešte v piatok 28. novembra čaká dohrávka zápasu so Sencom. Zo skupiny Východ sa na súboje o miestenku vo Fortuna lige môžu pripravovať futbalisti Michaloviec a Zvolena.

Po 22-kolovej základnej časti, ktorá sa skončí 29. marca 2015, sa "urobí" tabuľka v oboch skupinách Západ a Východ. Kluby na 1. až 6. mieste v klasifikácii každej z nich následne utvoria dvanásťčlennú nadstavbovú časť, z ktorej víťaz postúpi do najvyššej slovenskej súťaže. Tímy si do nadstavby prinesú výsledky zo základnej fázy, ale iba s mužstvami, s ktorými budú účinkovať v boji o účasť vo Fortuna lige.

Ostatné mužstvá budú na jar pokračovať iba v rámci svojej skupiny s tým, že sa im do tejto nadstavby bude rátať všetkých 22 zápasov zo základnej časti.

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 18. kola II. ligy

Skupina Východ

Liptovský Mikuláš - Bardejov 0:0

ŽK: 29. Hoferica, 74. M. Pastva - 43. Gagnon, 45. J. Guľa, ČK: 45. Gagnon (Bardejov) po druhej ŽK, rozhodovali: Kráľovič - Ádám, Poracký, 320 divákov

Tatran Prešov - Rimavská Sobota 4:1 (2:1)

Góly: 16. J. Dzurík, 32. P. Šafranko, 86. M. Poliaček, 90. D. Leško - 38. T. Chovanec, ŽK: 48. M. Poliaček, 60. D. Leško - 85. Čertík, rozhodovali: Ježík - Vorel, Jánošík, 395 divákov

Michalovce - Trebišov 7:0 (4:0)

Góly: 5., 18. a 47. Regáli, 2. Kunca, 31. Podhorin, 66. Bayon (z pok. kopu), 85. S. Danko, ŽK: 53. A. Leško, 79. Streňo - 40. Kortstam, 40. Levický, 56. Makela, ČK: 63. Barát (Trebišov), rozhodovali: Ziemba - T. Somoláni, Tománek, 1150 divákov

Dolný Kubín - Lokomotíva Košice 2:1 (1:0)

Góly: 26. Kolorédy, 69. Sani - 71. Cuprišin, ŽK: 43. Sani, 78. Laura - 33. T. Labun, 37. Kokočák, 74. Hejnus, 78. Giertl, 78. L. Horváth, rozhodovali: Očenáš - Chládek, Mihalík, 284 divákov

Poprad - Moldava nad Bodvou 3:0 (0:0)

Góly: 60. R. Ujčík, 69. L. Kubus, 74. Bendík, ŽK: 41. Chukwuebuka, 65. E. Mensah (obaja Moldava), rozhodovali: Perašín - Tomčík, Budač, 1023 divákov

MFK Košice "B" - Zvolen 1:3 (0:2)

Góly: 66. Schneider (vlastný) - 10. J. Staško, 12. Bilas, 90. Fuják, ŽK: 6. Djordjevič, 34. Vancák - 20. I. Očenáš, 36. Schneider, 68. Bilas, rozhodovali: Šuniar - Brendza, Perát, 300 divákov

Skupina Západ

Senec - Slovan Bratislava juniori 1:1 (0:1)

Góly: 51. Bedecs - 24. Jakúbek, ŽK: 29. Huszár, 65. Polgár, 71. Tomovič - 32. F. Molnár, 57. J. Kotula, 64. Fratrič, 90. Tichý, rozhodovali: Korista - Lieskovský, Vitko, 331 divákov

Dubnica nad Váhom - Skalica 0:0

ŽK: 46. M. Suchý - 87. J. Nemec, rozhodovali: Michlian - Poláček, Hrdlička, 380 divákov

MŠK Žilina "B" - Nové Mesto nad Váhom 3:0 (3:0)

Góly: 10. a 25. T. Hučko, 21. Zuziak, ŽK: 37. P. Šupka (Nové Mesto nad Váhom), rozhodovali: R. Weiss - E. Weiss, Barenčík, 200 divákov

FC Nitra - Žiar nad Hronom / Dolná Ždaňa 2:3 (1:0)

Góly: 33. a 54. Paukner - 52. Garaj, 69. M. Kolmokov (vlastný), 86. Marián Adam, ŽK: 40. F. Moravčík, 47. Kotrík, 89. Paukner (všetci Nitra), rozhodovali: Horváth - Mókoš, Vician, 358 divákov

Sereď - Šamorín 1:1 (0:0)

Góly: 70. A. Morong - 88. Krištan, ŽK: 62. R. Hulák - 44. J. Hrnčár, 52. Čemba, 79. Krištan, 87. Kontár, 90. Hajdúch, ČK: 89. Krištan (Šamorín) po druhej ŽK, rozhodovali: Sedlár - Žákech, Čajka, 381 divákov

Šaľa - Spartak Trnava juniori 3:0 (1:0)

Góly: 42. a 56. G. Matič, 90. Nurkovič, ŽK: 13. Ďatko - 13. P. Ondra, 66. Deket, 76. D. Horník, rozhodovali: Ihring - R. Sluk, M. Sluk, 428 divákov

Tabuľka skupiny Západ:

1. MFK Skalica 17 13 3 1 34:11 42 - istý postup do nadstavby

2. MŠK Žilina "B" 18 11 1 6 31:26 34

3. FK Slovan Duslo Šaľa 18 9 6 3 31:19 33

4. FC Nitra 18 9 3 6 30:21 30

5. Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 18 9 3 6 24:20 30

6. ŠKF Sereď 18 7 6 5 27:19 27

************************************************

7. ŠK SFM Senec 17 7 5 5 24:18 26

8. ŠK Slovan Bratislava "B" 18 7 5 6 16:18 26

9. FC Spartak Trnava "B" 18 5 4 9 16:25 19

10. FC ŠTK 1914 Šamorín 18 3 5 10 16:30 14

11. MFK Dubnica nad Váhom 18 2 6 10 22:35 12

12. AFC Nové Mesto nad Váhom 18 0 3 15 6:35 3

Tabuľka skupiny Východ:

1. MFK Zemplín Michalovce 18 14 2 2 40:9 44 - istý postup do nadstavby

2. MFK Lokomotíva Zvolen 18 10 6 2 33:11 36 - istý postup do nadstavby

3. Partizán Bardejov 18 9 6 3 28:13 33

4. MFK Tatran Liptovský Mikuláš 18 9 2 7 24:16 29

5. 1. FC Tatran Prešov 18 8 4 6 28:21 28

6. FK Poprad 18 8 3 7 30:30 27

*******************************************************

7. MŠK Rimavská Sobota 18 6 5 7 17:25 23

8. FC Lokomotíva Košice 18 5 3 10 22:29 18

9. FK Bodva Moldava nad Bodvou 18 4 6 8 16:24 18

10. MFK Dolný Kubín 18 6 0 12 18:38 18

11. Slavoj Trebišov 18 4 3 11 13:40 15

12. MFK Košice "B" 18 3 4 11 23:36 13

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.