Novak Djokovič na turnaji ATP v Ríme 2021.
Novak Djokovič na turnaji ATP v Ríme 2021. (Zdroj: TASR/AP)
TASR, Sportnet|11. máj 2021 o 22:28

Djokovič postúpil po návrate na kurt.

RÍM. Srbský tenista Novak Djokovič sa prebojoval do osemfinále dvojhry na turnaji ATP v Ríme.

Najvyššie nasadený hráč si vo svojom úvodnom zápase na podujatí poradil s Američanom Taylorom Harrym Fritzom v dvoch setoch 6:3, 7:6 (5). Duel na dlhší čas prerušili pre dážď.

Organizátori pre nepriaznivé počasie odložili zvyšné utorkové stretnutia mužskej dvojhry na stredu.

Zápas zároveň priniesol moment rozhnevania Novaka Djokoviča. Počas druhého setu začalo výrazne pršať. Svetová jednotka za stavu 5:4 podávala na víťazstvo, keď sa dážď ešte viac zhustil.

Srbský tenista prišiel o podanie. Očividne bol rozhnevaný, že sa stále hrá. "Ako dlho ešte chcete hrať?" kričal na rozhodcu Nacha Forcadella. Ten povedal, že ide skontrolovať kurt.

"Už som o to žiadal trikrát a vy nič nekontrolujete," kričal ďalej Djokovič. "Nežiadali ste o to," vravel rozhodca.

"Ale áno," reagoval rozhnevaný Djokovič.

Rozhodca po incidente skutočne prerušil set. Nehralo sa asi dve hodiny. Djokovič neskôr po návrate dokázal vyhrať v tajbrejku.

ATP Rím 2021

1. kolo:

Cameron Norrie (V. Brit.) - Roberto Carballes Baena (Šp.) 6:4, 6:4

Denis Shapovalov (Kan.-13) - Kamil Majchrzak (Poľ.) 6:1, 6:3

Roberto Bautista-Agut (Šp.-10) - Tommy Paul (USA) 6:3, 6:4

Alejandro Davidovich Fokina (Šp.) - Grigor Dimitrov (Bul.-16) 6:4, 7:6 (2)

Felix Auger-Aliassime (Kan.) - Diego Sebastian Schwartzman (Arg.-8) 6:1, 6:3

Novak Djokovič (Srb.-1) - Taylor Harry Fritz (USA) 6:3, 7:6 (5)

Domov»Tenis»Dokedy ešte budeme hrať? kričal rozhnevaný Djokovič. Rozhodca po hádke prerušil zápas