0:2
Portugalsko
Portugalsko

EURO 2024: Portugalsko plní úlohu favorita, vyhralo aj druhý zápas

Turecko - Portugalsko: ONLINE prenos zo zápasu na EURO 2024 (ME vo futbale) v Nemecku. (Autor: Sportnet)
Sportnet|22. jún 2024 o 15:00

Sledovali ste ONLINE prenos z ME vo futbale (EURO 2024): Turecko - Portugalsko.

DURTMUND. Turecko a Portugalsko dnes hrali ďalší zápas na EURO 2024 (ME vo futbale 2024). Sledovali ste ONLINE prenos Turecko vs. Portugalsko.

Duel skupiny F sa hral na Signal Iduna Park v Dortmunde, na ktorom hrá svoje domáce zápasy Borussia Dortmund a Portugalsko vyhralo 3:0.

Pozrite si tiež priebežné tabuľky a celkový program šampionátu.

Futbal ste sledovali nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Turecko - Portugalsko na EURO 2024 (LIVE)

Majstrovstvá Európy Skupina F 2023/2024
22.06.2024 o 18:00
Turecko
0:3
(0:2, 0:1)
90+6 minúta
Ukončený
Portugalsko
Prehľad
Góly: 21. B. Silva, 28. Akaydin (vla.), 56. Fernandes (Ronaldo). ŽK: 25. Bardakcı (TUR), 42. Akaydin (TUR), 43. Çelik (TUR) – 39. Leão (POR), 45. Palhinha (POR). Rozhodca: Zwayer (GER) – Lupp (GER), Achmüller (GER).
To je pro tuto chvíli ode mě vše. Přeji hezký zbytek sobotního dne a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit opět na počtenou.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 2:5. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 16:8.
Je dobojováno. Ve druhém poločase ještě Portugalci přidali třetí gól, když Cristiano Ronaldo nezištnou přihrávkou našel nabíhajícího Bruna Fernandese, který skóroval do odkryté branky. Turci měli snahu, ale ta nevedla ke skórovaní a nedali tak ani čestný gól. Portugalsko tak na turnaji slaví druhou výhru, zapisuje tři body a je jistým postupujícím do ze skupiny F. Turci si to rozdají se českým týmem v posledním duelu této skupiny.
90+6
Konec zápasu.
90+5
Zápas se jen dohrává, ještě se bude odkopávat od turecké branky, ale to bude z tohoto zápasu vše.
90+5
Byl z toho ale rohový kop, který odehrál Arda Güler, ale ani z této standardní situace nezapršelo.
90+4
Turci se ještě snaží alespoň o korekci skóre, jsou na polovině Portugalců a na pravé straně vápna pak střílel Zeki Çelik, ale mezi tři tyče míč neposlal.
90+2
Další šance Portugalců, Bernardo Silva se tlačil na levé straně, ale narazil na soupeře a poté upadl na zem. Rozhodně to ale Portugalcům vadit nemusí.
90
90
importantNyní to měl dobře na nohu Bernardo Silva, který pálil ve vápně, ale v momentě jeho střely nohou zakročil jeden z Turků a velkou šanci Portugalska zmařil.
89
Turci naznačili další akci, tu pokazili Portugalci a sami se pak vydali na druhou stranu, ale na levé straně Neves nenašel spoluhráče ve vápně.
88
changeStřídání v týmu Portugalsko:
ze hřiště odchází Vitinha, přichází João Neves.
88
Cristiano Ronaldo zakončoval na středu, ale proti byl brankář Altay Bayındır a má balon v rukavicích.
86
Nepovedená akce Turecka, ale nakonec Turci vše napravili a pravačkou chtěl vystřelit Arda Güler, ale v tom mu zabránila portugalská obrana.
84
Portugalci zahráli další odkop od své branky a pokračují směrem před tu tureckou. Zápas už není tak aktivní a tempo opadlo. Turci jakoby se smířili s výsledkem a Portugalci ho jenom jistí.
83
ze hřiště odchází Pepe, přichází António Silva.
80
Jdeme do poslední desetiminutovky řádné hrací doby, u míče jsou stále Turci a operují na polovině Portugalska, které ale dobře brání tříbrankový náskok.
79
Vitinha zablokoval centr od Zekiho Çelika a pomohl tak svému brankáři. Míč končí za zadní čárou a další rohový kop rozehraje Hakan Çalhanoğlu.
77
Je to tak, Samet Akaydin nedobrovolně opustil trávník a nevypadá to s ním dobře. Místo něho přišel do hry Merih Demiral a hned se zapojuje do útočení.
75
changeStřídání v týmu Turecko:
ze hřiště odchází Samet Akaydin, přichází Merih Demiral.
74
Nyní už za pomoci lékařů odchází za postranní čáru, kde bude ještě dále probíhat jeho ošetřování.
73
Na trávníku zůstal s bolestivou grimasou Samet Akaydin, který se chytá za bok. Zřejmě si natáhl nějaký sval a vypadá to, že bude muset střídat.
72
Yusuf Yazıcı přišlápl nohu Vitinhovi a může být rád, že mu hlavní sudí jen domluvil. Klidně to mohlo být na žlutou kartu.
71
Turečtí fanoušci jsou na nohou, na trávník vyběhl střídající Arda Güler, největší turecká hvězdička, která podepsala smlouvu s Realem Madrid.
70
ze hřiště odchází Yunus Akgün, přichází Arda Güler.
68
ze hřiště odchází João Cancelo, přichází Nélson Semedo.
68
Barış Yılmaz se natahoval ke střele, ale ta mezi tři tyče nezapadla.
66
Cristiano Ronaldo hlavičkoval po pasu od Bernarda Silvy, ale nepovedlo se mu to a míč zaletěl jen na pravou stranu. Tam ho sebrali Turci a míří dopředu.
65
Yusuf Yazıcı táhl akci Turecka, poté nasměroval míč na levou stranu, kde ho převzal Hakan Çalhanoğlu. Rýsovala se tak zajímavá akce, ale Portugalci ji svému soupeři pokazili.
63
Kenan Yıldız zakončil před velkým vápnem, ale jeho pokus končí vysoko nad. Následuje tak odkop od branky Portugalska.
62
Diogo Costa si pohrál s míčem a když se k němu blížil soupeř, hned ho poslal opačným směrem. Portugalci hrají v pohodě a vědí, že tenhle zápas mají zatím velmi dobře rozehraný.
60
Portugalci mají pohodlné vedení a směřují tak za dalšími třemi body do tabulky. Zatím to ze strany Turků zatím nevypadá na nějaký obrat.
58
ze hřiště odchází Kaan Ayhan, přichází İsmail Yüksek.
58
ze hřiště odchází Karem Aktürkoğlu, přichází Kenan Yıldız.
58
Hakan Çalhanoğlu zahrál další rohový kop pro Turecko a poté ve vápně zakončoval Abdülkerim Bardakcı, ale obrana Portugalska vše jistí a pomáhá svému brankáři.
56
56
goalPortugalsko právě vstřelilo branku!
Ovšem po chvilce pak Portugalci udeřili a vedou už 3:0. Dva na brankáře šli dva hráči, Cristiano Ronaldo mohl klidně zakončovat sám, ale nezištnou přihrávkou na levou stranu nechal zakončit do odkryté brány BRUNA FERNANDESE a za to byl odvděčen bouřlivým potleskem od portugalského publika. Asistence: Cristiano Ronaldo.
55
Vitinha upadl po souboji s protihráči a nemohl tak odehrát míč směrem dopředu.
53
Yusuf Yazıcı krásnou střelou levačkou na hraně velkého vápna zakroutil míč, který mířil mezi tři tyče, ovšem tam byl připraven Diogo Costa a klidní hru.
52
Pokus Pedra Neta byl sražen za zadní čáru a je z toho další rohový kop pro Portugalsko. Následně pak ale soupeř Turecka před brankářem nezakončil přesně.
51
Vitinha táhl akci Portugalska, na pravé straně pak nasměroval míč na nabíhajícího Pedra Neta, který ale nakonec nezakončil a míč mu utekl k zadní čáře.
50
Nyní už mají balon Portugalci a ze středu hřiště se snaží projít na polovinu Turecka.
48
Hakan Çalhanoğlu nasměroval míč do vápna, kde si na něho chtěl naskočit Abdülkerim Bardakcı, ale nakonec ani z téhle akci pro Turky nezapršelo.
48
Nakonec z toho ale nic nebylo. Nicméně Turci vybojovali alespoň rohový kop.
48
Yusuf Yazıcı poslal míč po zemi a tam si ho sebral Abdülkerim Bardakcı. Turecko tak směřuje směrem k portugalské brance a rodí se akce.
47
Na začátku druhého poločasu proběhlo střídání na obou stranách. Dvakrát střídali Portugalci, jednou pak Turci.
46
ze hřiště odchází Orkun Kökçü, přichází Yusuf Yazıcı.
46
ze hřiště odchází João Palhinha, přichází Rúben Neves.
46
ze hřiště odchází Rafael Leão, přichází Pedro Neto.
46
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
Střely na branku: 2 – 2
První poločas zápasu mezi Tureckem a Portugalskem je minulostí. Lépe se povedl Portugalcům, kteří se dostali do dvoubrankového náskoku. Úvodní gól vsítil Bernardo Silva, ten druhý pak nikdo z hráčů Portugalska, protože si ho dal Samet Akaydin a postaral se tak o vlastenec v tomto duelu.
45+1
První poločas skončil.
45+1
U míče jsou ještě Portugalci, ale už to spíše vypadá, že se nic nestane a jenom se první poločas dohrává.
45
yellowCardKartami se to jenom hemží, nyní se dopustil nevybíravého faulu João Palhinha.
43
yellowCardZeki Çelik asi něco ostřejšího řekl směrem k hlavnímu sudímu a ten tasí další kartu. Za nesportovní chování.
43
Standardní situaci Portugalci nevyužili, navíc se pak vystavili ofsajdové pasti. Balon od své branky bude odkopávat Diogo Costa.
42
yellowCardSamet Akaydin podrazil soupeře a i on dostává žlutou kartu. Portugalci tak zahrávají volný přímý kop.
41
Orkun Kökçü pálil po zemi na přední tyč, ale Diogo Costa se natáhl a míč zastavil a má ho v rukavicích.
40
První poločas se pomalu chýlí ke konci, zbývá poslední pětiminutovka a uvidíme, zda se ještě nějaká ta minutka navíc nastaví.
39
yellowCardRafael Leão nyní nafilmoval pád a sudí si toho byl moc dobře vědom a proto hned vytahuje další žlutou kartu zápasu.
38
Karem Aktürkoğlu se krásně vysunul na levé straně a poté nahrával do vápna, ale míč se odrazil od Vitihny a skončil venku. Pěkně se rodící akce Turecka tak skončila opět neúspěšně.
37
Dělovka Cristiana Ronalda z hranice velkého vápna byla pěkně zakroucená, ale skončila jen nad břevnem turecké branky. Od ní pak míč odkopává pryč Altay Bayındır.
36
Rúben Dias se zjevil ve vápně a hned chtěl zakončovat, ale tahle akce se mu nepovedla. Nicméně i tak jsou Portugalci stále u balonu a rozehrávají další akci.
35
Karem Aktürkoğlu vybíhal před malé vápno, ale nezakončil. Balon totiž rychle sebral Diogo Costa a hned ho odkopl daleko od své branky do bezpečí.
34
Dlouhý nákop Abdülkerima Bardakcıho na nabíhajícího Barışe Yılmaze nevyšel. Druhý jmenovaný totiž na míč nedosáhl a má ho ve své moci brankář Portugalska Diogo Costa.
33
Diogo Costa se natahoval po míči, ale nedosáhl na něj. Ten se pak dostal odrazem ke středu pole, kde si ho zpět převzali Turci a znovu míří do akce.
31
Turci svou aktivitou nyní vybojovali rohový kop a po něm měl poté šanci Orkun Kökçü, ale jeho pokus se mezi tři portugalské tyče nevešel.
28
28
Portugalci jdou do dvoubrankového vedení. Cristiano Ronaldo nahrával míč na pravou stranu, kde ale nikdo nebyl. Poté ho chtěl do bezpečí uklidit SAMET AKAYDIN, ale místo toho ho nasměroval do vlastní sítě – 0:2. Tohle může Turky hodně mrzet.
27
Portugalci jsou na koni a ještě více ožili. Stále se tlačí na polovinu Turků a rádi by vsítili pojistku, ale zatím jim to soupeř nedovoluje a pozorně své území hlídá.
25
yellowCardAbdülkerim Bardakcı ve skluzu nepříjemně a bolestivě trefil soupeře a inkasuje první žlutou kartu v utkání. A celkem je to jeho druhý žlutý kartónek, takže je jasné, že v utkání s Českem nebude moci nastoupit.
24
Bruno Fernandes se po chvilce dostal ke střele z voleje a jeho dělovka končí jen vedle tyče turecké branky. Následuje tak odkop od ní a provede ho Altay Bayındır.
21
21
Portugalci otevírají účet zápasu a jdou do vedení v jednadvacáté minutě. Na odražený míč si ve velkém vápně naběhl BERNARDO SILVA a krásnou kroucenou střelou ho umístil k bližší tyči – 0:1. Turci tak budou muset dohánět ztrátu.
20
Ferdi Kadioglu skrze obranu Portugalska vyslal směrem dopředu pas na Ferdiho Kadioglua, ale tohle se nepovedlo. Balon totiž zachytili Portugalci a hned zahrozili.
19
Portugalsko po faulu soupeře zahrávalo volný přímý kop, ale z této standardní situace nezapršelo.
17
Rafael Leão obehrál soupeře, ten ho ještě zatahal za dres, ale nezastavil ho. Následně pak Rafael Leão posílal míč do vápna, nikdo z jeho spoluhráčů si ale na jeho nahrávku nenaskočil.
16
Držení míče: 44% – 56%
15
Rafael Leão si naskočil na vysoký centr Cristiana Ronalda a zakončil hlavou. Balon ale nedošel k brance Altaye Bayındıra a poté si ho už převzala obrana.
14
Zápas je od úvodních minut celkem aktivní, zatím ale šance obou celků končily zmarem nebo na brankářích soupeře. Teď už mají balon zase Portugalci a pádí útočit.
12
Vitinha vybojoval míč na stranu Portugalska a to zaútočilo. Nakonec ale další Vitinhův centr končí na hrudi obránce Turecka Zekiho Çelika.
11
Bruno Fernandes si vyměnil míč s Pepem, který po zemi zakončil na přední tyč, jenže do dráhy cesty míče vložil nohu jeden z Turků a zabránil tak nebezpečí před bránou Altaye Bayındıra.
10
Hráči v bílých dresech, tedy ti turečtí, mají míč a ze svého území se snaží dostat opačným směrem, ovšem soupeř velmi dobře brání střed pole.
9
Ronaldova parta se zase usadila na polovině Turecka a kombinuje před brankářem soupeře. Zatím se jim ale nepovedlo Altaye Bayındıra ohrozit.
8
V držení míče jsou zase Portugalci, hned u přední tyče před brankou Altaye Bayındıra zakončoval agilní Cristiano Ronaldo, ale kapitán Portugalska pálil mimo tři tyče.
6
6
importantKarem Aktürkoğlu si naběhl na nadýchaný centr od spoluhráče a byla z toho velká šance na druhé straně. Ovšem nakonec skončil turecký záložník na zemi a proběhl rychlý VAR. O penaltu se ale nejednalo a Turci zahrají roh.
5
Míč má portugalský brankář Diogo Costa a hned ho posílá svým spoluhráčům a na druhé straně pak ale portugalská akce končí zmarem.
4
Bruno Fernandes to zkusil po zemi, jeho nástřel ale mají u sebe obránci Turecka a hned otáčejí hru na opačnou stranu.
2
2
importantPrvní velká šance zápasu, Cristiano Ronaldo pálil z voleje a jeho pokus končí v náručí tureckého brankáře, který tak bude mít k dispozici další odkop od své svatyně.
1
Portugalci hned na začátku zápasu táhli míč směrem na polovinu Turecka, ale dalekonosný pokus končí u branky Altaye Bayındıra a ten už ho rozehrává mezi své spoluhráče.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Turecko: Bayındır – Çelik, Akaydin, Bardakcı, Kadioglu – Kökçü, Çalhanoğlu (C), Ayhan – Akgün, Yılmaz, Aktürkoğlu.
Náhradníci: Çakır – Demiral, Yokuşlu, Güler, Tosun, Yazıcı, Kaplan, Özcan, Yüksek, Müldür, Yıldız, Kılıçsoy, Yıldırım.
Trenér: Vincenzo Montella

Portugalsko: Costa – Cancelo, Dias, Pepe, Mendes – Vitinha, Palhinha, Fernandes – B. Silva, Ronaldo (C), Leão.
Náhradníci: Patrício, Sá – Semedo, Dalot, Ramos, Félix, Pereira, Inácio, J. Neves, Nunes, R. Neves, Jota, A. Silva, Neto, Conceição.
Trenér: Roberto Martínez

Rozhodčí: Zwayer (GER) – Lupp (GER), Achmüller (GER).
Delegace rozhodčích

Jako hlavní rozhodčí bude zápas pískat Felix Zwayer, na čarách mu budou asistovat pánové Stefan Lupp a Marco Achmüller. Všichni arbitři jsou z Německa. Jako čtvrtý rozhodčí byl nominován Jesús Gil Manzano ze Španělska.

U videa pak na zápas budou dohlížet jako hlavní Bastian Dankert z Německa, Christian Dingert taktéž z Německa a Rob Dieperink z Nizozemska.
Tabulka skupiny F po úvodních zápasech

1. Turecko 3 body
2. Portugalsko 3 body
3. Česko 0 bodů
4. Gruzie 0 bodů
Vzájemná utkání

Turci s Portugalci se spolu naposledy utkali v zimě roku 2022 na katarském mistrovství světa. Tehdy Portugalsko zvítězilo 3:1. Bude i dnes úspěšné nebo Turci, prahnoucí po postupu dále, oberou favorita o nějaký ten bodík?
Portugalsko

Portugalci narazili ve svém prvním vystoupení na EURO 2024 na český výběr a první půle ukázala, kdo je na hřišti jasným favoritem nejen zápasu, ale také celého evropského šampionátu. Portugalci prakticky neslezli z poloviny národního týmu a zatápěli Čechům z mnoha střeleckých pozic. Gólman Staněk ale podržel a střely, které na něho mířily, zlikvidoval. První poločas tak skončil bezbrankovou remízou. Do druhé půle nastoupil český tým s odhodláním zlepšit hru dopředu a už se více tlačil před soupeřovu bránu, ale Portugalci měli stále nad českým týmem převahu. Ve dvaašedesáté minutě pak pro Ronaldovu partu přišel pořádný šok, když dělovka Lukáše Provoda mířená k pravé tyči portugalského brankáře, skončila s odrazem o tyč v brance a Češi vedli 1:0. O sedm minut později však bylo vyrovnáno, i když Portugalci neskórovali. Po jejich šanci vyrazil míč Staněk před sebe a ten trefil nešťastně nohu Robina Hranáče a skončil za bezmocným českým brankářem. Vlastní gól Česka poté hodně mrzel, protože se Portugalci dostali do většího tlaku a z něj přišla vedoucí branka, jenže ta později nebyla uznána pro ofsajd. Už to vypadalo, že by Češi mohli s Portugalci odehrát fantastickou remízu, ale ve druhé nastavené minutě se po zákroku Hranáče v malém vápně dostal k míči Francisco Conceição, který prostřelil Staňka. Portugalci tak nakonec zvítězili 2:1 a slavili první tři body. V tabulce jsou na druhém místě, díky horšímu skóre za Tureckem.
Turecko

Turci mají za sebou jeden odehraný duel, když vyzvali Gruzii. Proti ní byli jasným favoritem, a to ukázali už v desáté minutě, kdy Ayhan trefil tyč. Jenže hned z rychlé akce měli velkou šanci také Gruzínci, ale i oni ji nevyužili. Skóre zápasu se pak měnilo v pětadvacáté minutě, když Mert Müldür ve vápně bombou z voleje pověsil míč do gruzínské sítě. O dvě minuty nebyl uznán Turecku gól pro ofsajdové postavení a o něco později slavili vyrovnání Gruzínci díky trefě Georgese Mikautadzeho. Nerozhodný stav setrval až do konce prvního poločasu. V tom druhém v pětašedesáté minutě strhl vedení na stranu Turecka teprve devatenáctiletý Arda Güler, který pěkně mířenou střelou poslal balon k protější tyči. Následně se to pak hemžilo šancemi na obou stranách, nakonec to vypadalo, že se už nikdo netrefí, ovšem v nastavené sedmé minutě hry Karem Aktürkoğlu trefil z úniku úplně prázdnou bránu soupeře, když gólman se zapojil do hry ve vápně Turecka, a pečetil tak první tureckou výhru na šampionátu. V tabulce ve skupině F najdeme Turecko zatím na prvním místě pouze díky lepšímu skóre.
Hezký sobotní večer přeji všem příznivcům fotbalu. EURO 2024 už je v plném proudu, začalo totiž před týdnem. Dnes jsou na programu další zápasy a my se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na utkání mezi reprezentacemi Turecka a Portugalska ve skupině D.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tabuľka skupiny F na EURO 2024

Z = zápasy, V = Výhry, R = Remízy, P = Prehry, B = Body
Domov»EURO 2024»EURO 2024: Portugalsko plní úlohu favorita, vyhralo aj druhý zápas