Trojitý trejd! Flyers získali Ellisa, Predators Glassa, Golden Knights Patricka

Oh My Hockey|18. júl 2021 o 02:36

V NHL bolo včera poriadne rušno. Philadelphia Flyers, Nashville Predators a Vegas Golden Knights sa postarali o trojitú výmenu zahŕňajúcu zaujímavé mená.

Ako prvý prišiel obchod medzi Philadelphiou a Nashvillom. Pamätáte si ešte na meno Ryan Ellis? Asi mesiac-dva pred trade deadline ste o ňom čítali často, bol jedným z hlavných adeptov na trejd. Lenže ten nenastal, prišiel až po sezóne. Obranca sa sťahuje do Pennsylvánie.

Flyers zaňho obetovali beka Phila Myersa a Nolana Patricka. Niekdajšia dvojka draftu však v meste country nezostáva, Nashville ho použil pre zisk iného forvarda.

Preds vymenili Patricka za Codyho Glassa vo výmene jeden za jedného s Vegas Golden Knights.

Zhrnutie: Philadelphia Flyers získavajú obrancu Ryana Ellisa. Nashville Predators získavajú obrancu Phila Myersa a útočníka Codyho Glassa. Vegas Golden Knights získavajú útočníka Nolana Patricka.

Ryan Ellis odohral v poslednom ročníku 35 duelov so ziskom 18 (5+13) bodov. Predators pôvodne zamýšľali jeho výmenu už počas uzávierky prestupov, avšak 30-ročný zadák mal významný podiel na tom, že Nashville nakopol formu a zvládol postúpiť do play-off, preto zostal až do off-season.

Philippe Myers odohral svoj prvý plný ročník v NHL. Predstavil sa v 44 dueloch, zaknihoval 11 (1+10) bodov. Nikdy nedraftovaný hráč bek mení pôsobisko po prvýkrát v kariére NHL. Jeho nový kolega Cody Glass prichádza z Vegas, kde hral v 27 dueloch a zaknihoval 10 (4+6) bodov. Rovnaký počet bodov si pripísal aj v 14 zápasoch na farme.

Nolan Patrick je novou akvizíciou Vegas. V minulej sezóne sa vrátil po dlhej absencii spôsobenej chronickými zdravotnými ťažkosťami (migrény). Bohužiaľ, sľubný dojem z prípravy si nedokázal preniesť do základnej časti, v 52 zápasoch zaknihoval 9 (4+5) bodov.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: