Streda, 8. decembra, 2021Meniny má Marína

Tréner Griga: Totálne sme zlyhali

(Autor: TASR/AP)
TASR|9. jún 2013 o 10:29

Na jeseň hrajú Slováci v rámci kvalifikačných bojov až trikrát vonku, doma hostia len Bosnu.

BRATISLAVA. Po remíze 1:1 v Lichtenštajnsku sa otriasla stolička reprezentačných trénerov Stanislava Grigu a Michala Hippa. Už dve remízy 1:1 s Litvou nabúrali postupové ambície Slovenska a najnovšia bodová strata na pôde poloamatérskeho výberu zrejme definitívne zahatala cestu do Brazílie.

O budúcnosti trénerského dua rozhodne Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Presýtení

Stanislav Griga pomenoval na pozápasovej tlačovej konferencii veci jasne: "Neviem, či to hráči cítia takisto, ale ja sa za náš výkon a výsledok hanbím. Najmä v prvom polčase to bol najslabší výkon v kvalifikácii, čo sme spolu s Mišom pri mužstve. Nedá sa vyhrať ani nad Lichtenštajnskom, pokiaľ hrá mužstvo iba 20 minút. Hráči pristúpili k zápasu dovolenkovo."

Pred zápasom údajne všetko fungovalo, hráči mali dobrú formu, hoci niektorí už stihli krátke dovolenky.

Na svojich zverencov mal Griga ťažké srdce: "Prídu na zraz, týždeň je atmosféra v mužstve v poriadku, vysvetľujeme si taktické veci, všetko funguje a potom príde toto... Je to sklamanie, ale nemyslím si, že je to o nás tréneroch, ale o hlavách hráčov. Tí sú presýtení svojimi zmluvami a na Slovensko neprídu odovzdať to najlepšie, čo v nich je. Toto som im v šatni povedal a nebolo to prvý raz. Pred zápasom sú to z našej strany len sľuby a reči. Nemyslím si, že Lichtenštajnsko hralo dobre, to my sme totálne zlyhali," zhodnotil Griga katastrofálny výkon jeho tímu.

Griga: Neutečiem

Na jeseň hrajú Slováci v rámci kvalifikačných bojov až trikrát vonku (v Bosne a Hercegovine, Grécku a Lotyšsku - pozn.), doma hostia len Bosnu. Ťažký žreb a najmä vlastná výkonnosť im iba ťažko dovolia dohnať štvorbodové manko na Grékov, tobôž sedembodové na lídra G-skupiny z Bosny.

"Všetci vieme počítať, Bosna aj Grécko nad svojimi súpermi vyhrali, my nad Lichtenštajnskom nie..." naznačil veľavravne Griga, čo si myslí o postupových šanciach jeho tímu.

Napriek výsledkovému úpadku však neuvažuje nad abdikáciou. "Neutekám od zodpovednosti. Samozrejme, prvé myšlienky boli všelijaké, ale za seba hovorím, že neutečiem."

Bez víťazstva

V tomto roku Slovensko v žiadnom zo štyroch zápasov nevyhralo, išlo o dva prípravné duely (Belgicko 1:2 a Švédsko 0:0) a remízu 1:1 s Litvou v Žiline.

Celkovo sa šnúra bez víťazstva natiahla už na šesť duelov, naposledy boli Slováci úspešní v októbri minulého roka, keď doma zdolali Lotyšsko 2:1.

Slováci sa najbližšie predstavia 14. augusta v Bukurešti v prípravnom súboji s hostiteľským Rumunskom.

Šiesteho septembra hrajú kvalifikačný duel v Bosne, o štyri dni privítajú tohto súpera v poslednom domácom zápase kvalifikácie. V októbri uzavrú Hamšík a spol. boje v Grécku (11. októbra) a Lotyšsku (15. októbra).

Súvisiace články