Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Prvý hráč z NHL odmietol pokračovať v sezóne. Bojí sa o dcéru

Travis Hamonic (vpravo) v drese Calgary Flames. (Autor: TASR/AP)
TASR|11. júl 2020 o 08:50

Klub jeho rozhodnutie rešpektuje.

CALGARY. Hokejisti Calgary Flames sa musia vo zvyšku tejto sezóny NHL zaobísť bez Travisa Hamonica.

Dvadsaťdeväťročný obranca sa rozhodol využiť možnosť nepokračovať na základe zmluvy o obnove sezóny, ktorú v piatok ratifikovalo vedenie profiligy a hráčska asociácia NHLPA.

Tí sa dohodli na reštarte od 1. augusta, hokejistom však dali možnosť bez sankcií odmietnuť pokračovať v ročníku.

Hamonic svoje rozhodnutie odôvodnil obavami o zdravie svojej dcéry, ktorú museli vlani ako osemmesačnú hospitalizovať pre respiračné problémy.

"Travis ma informoval, že využije možnosť nepokračovať. Vysvetlil mi, že to nebolo jednoduché, ale bojí sa o rodinu. Bude nám chýbať, ale chápeme ho a rešpektujeme jeho rozhodnutie," citoval portál ESPN generálneho manažéra Calgary Brada Trelivinga.

Hamonic sa stal prvým hráčom, ktorý odmietol pokračovať v sezóne, hokejisti majú možnosť bez sankcií odoprieť svoju účasť do pondelka 13. júla.

Sezónu NHL obnovia 1. augusta v kanadských mestách Toronto a Edmonton.

Hrať nechce ani český obranca

Už o pár hodín neskôr sa k Hamonicovi pridali český obranca Roman Polák z Dallas Stars a švajčiarsky obranca Sven Bärtschi z Vancouver Canucks.

Bärtschi oznámil vedeniu Canucks, že nechce hrať v play off a klub jeho rozhodnutie akceptoval. Hovorca Dallasu v sobotu uviedol, že Polák sa nepripojí k tímu na začiatku kempu, či sa tak stane neskôr, je otázne.

Tridsaťštyriročný obranca však už podpísal kontrakt na ďalšiu sezónu s Vítkovicami a pre médiá uviedol, že sa neplánuje vrátiť do zámoria. Informovala agentúra AP.

Súvisiace články