Tomáš Hasilla.
Tomáš Hasilla. (Autor: TASR)
TASR|28. jan 2022 o 17:05

Kazárovi preteky nevyšli.

ARBER. Nórsky biatlonista Erlend Bjöntegaard triumfoval v piatkovom šprinte na majstrovstvách Európy v nemeckom stredisku Arber.

Druhý s mankom 20,6 sekundy skončil na 10-kilometrovej trati Rus Nikita Poršnev. Tretí bol Nemec Lucas Fratzscher.

Z dvojice Slovákov si lepšie počínal Tomáš Hasilla, ktorý obsadil 32. priečku, keď na strelnici minul raz a zaostal o 2:19,7 min.

Matejovi Kazárovi patrilo 88. miesto s odstupom 4:31,3 a tromi trestnými okruhmi, do stíhačky sa neprebojoval.

Aj ženský šprint mal nórsku víťazku, zlatú medailu získala Ragnhild Femsteineviková.

Na strelnici predviedla bezchybný výkon a o takmer 4 sekundy zdolala Nemku Franzisku Hildebrandovú, tretia skončila ďalšia domáca reprezentantka Janina Hettichová.

Z dvojice Sloveniek sa viac darilo Márii Remeňovej, ktorá skončila 36. s dvoma chybami na strelnici. Jej dvojička Zuzana finišovala na 56. priečke po troch trestných okruhoch. Obe postúpili do sobotnej stíhačky.

ME v biatlone 2022 - Arber (Nemecko)

Šprint mužov na 10 km:

1. Erlend Bjöntegaard (Nór.) 26:39,4 min (0 trestných okruhov), 2. Nikita Poršnev (Rus.) +20,6 s (0), 3. Lucas Fratzscher (Nem.) +22,6 (1), ... 32. Tomáš Hasilla (SR) + 2:19,7 min (1), 88. Matej Kazár (SR) + 4:31,3 min (3)

Šprint žien na 7,5 km:

1. Ragnhilda Femsteineviková (Nór.) 21:52,7 min (0), 2. Franziska Hildenbrandová +3,7 s (0), 3. Janina Hettichová (obe Nem.) +25,9 (1), ... 36. Mária Remeňová (SR) + 1:53,7 min (2), 56. Zuzana Remeňová (SR) + 2:38,2 min (3)

Domov»Zimné športy»Biatlon»Hasilla na ME atakoval top 30. Do stíhačky postúpili aj sestry Remeňové