Nedeľa, 26. septembra, 2021Meniny má Edita

Federer by sa chcel predstaviť na olympijských hrách. Musí však dostať voľnú kartu

Roger Federer. (Autor: TASR/AP)
SITA|14. okt 2019 o 15:49

Švajčiar neodohral dostatok zápasov v Davis cupe.

TOKIO. Švajčiarsky tenisový fenomén Roger Federer plánuje svoj štart na olympijských hrách 2020 v japonskom Tokiu. Pred mesiacom avizoval, že rozhodnutie padne už čoskoro a ten okamih nastal teraz.

Oznámil ho počas exhibičného podujatia v Tokiu.

"Na konci dňa moje srdce rozhodlo, že by som si rád znovu zahral na olympijských hrách," prezradil štvornásobný účastník podujatia pod piatimi kruhmi.

Federer mal pôvodne naplánovaný budúcoročný turnajový kalendár do grandslamového podujatia na tráve vo Wimbledone, ktorý sa skončí 12. júla. Olympijský tenisový turnaj sa začne 25. júla a vyvrcholí pár dní pred 39. narodeninami bazilejského rodáka.

Súčasná trojka svetového rebríčka sa bude môcť predstaviť v Tokiu len v prípade, že jej Medzinárodná tenisová federácie (ITF) udelí voľnú kartu. Dôvodom je skutočnosť, že Federer neabsolvoval v danom období potrebný počet zápasov v Davisovom pohári.

Dvadsaťnásobný grandslamový víťaz je štvornásobným olympionikom a dvakrát bol vlajkonosičom na otváracích ceremoniáloch. Hry v roku 2000 v austrálskom Sydney výrazne zasiahli do jeho života, pretože na nich spoznal svoju manželku Mirku.

"Toto podujatie má pre mňa špeciálny význam," priznal Federer, ktorý má spolu so Stanom Wawrinkom zlato zo štvorhry z OH 2008 v čínskom Pekingu a striebro z dvojhry na OH 2012 v Londýne, ktorá sa hrala na dvorcoch vo Wimbledone. Pre zranenie chýbal v Riu de Janeiro 2016.

Súvisiace články