Momentka zo zápasu Slovan Bratislava - Dukla Trenčín.
Momentka zo zápasu Slovan Bratislava - Dukla Trenčín. (Autor: TASR)
Sportnet|28. feb 2020 o 21:26

V šlágri kola uspela Banská Bystrica.

BRATISLAVA. Hokejisti Banskej Bystrice zvládli v priebehu štyroch dní druhý náročný zápas v nadstavbovej časti Tipsport ligy.

Po domácej výhre nad bratislavským Slovanom 4:3 po predĺžení si v piatok poradili aj s hráčmi Košíc, ktorých na ich ľade zdolali tesne 3:2.

Zverenci Dana Cemana vyhrali desať z predošlých jedenástich zápasov a aj preto sú na prvom mieste tabuľky so ziskom 110 bodov.

Banská Bystrica má na čele tabuľky už šesťbodový náskok, pretože Slovan Bratislava prvýkrát v sezóne nestačil na Duklu Trenčín.

Hokejová Tipsport liga: Košice - Banská Bystrica: fotogaléria

28.2.2020

Zverenci Jána Pardavého položili základ cenného víťazstva 4:1 už v úvodných trinástich minútach, v ktorých strelili tri góly.

Sériu troch prehier na ľade súperov dokázali ukončiť hráči Zvolena, ktorí zvíťazili v Poprade 4:2. Pre Popradčanov to bola vôbec prvá domáca prehra v tomto roku a po siedmich víťazných zápasoch.

V skupine o 7. až 12. miesto potvrdila úlohu favorita Nitra, ktorá pod Zoborom zdolala Detvu 5:1.

Nitra sa ziskom troch bodov dostala na úroveň maďarského Miškovca, ktorý na domácom ľade zdolal Michalovce 2:1 po samostatných nájazdoch.

Tipsport liga - skupina víťazov

Košice - Banská Bystrica 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Góly: 20. Bortňák (Klhůfek, Chovan), 53. Klhůfek (Michalčin, Chovan) - 16. Šoltés (Mlynarovič, Stupka), 26. Cardwell (Mlynarovič, Stupka), 34. Mlynarovič (Hickmott, Jääskeläinen)

Rozhodovali: Orolin, Rencz - Soltész (obaja Maď.), Kacej, vylúčení: 5:3 na 2 min., presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 4473 divákov

Košice: Košarišťan - Pavlin, Koch, Čížek, Růžička, Michalčin, Zeleňák, Bučko - Paršin, Klhůfek, Sukeľ - Rapáč, Skokan, Chovan - Milý, Bortňák, Faith - Suja, Vrábeľ, Jokeľ - Eliáš

Banská Bystrica: Beskorowany - Mihálik, Southorn, Cardwell, Ďatelinka, Maier, Owens, Nemčík - Hohmann, Hickmott, Jääskeläinen - Stupka, Mlynarovič, Šoltés - Hričina, Bartánus, Kriška - Kabáč, Gabor, Fafrák

Hlasy po stretnutí:

Peter Draisaitl, tréner Košíc: "Tri inkasované góly boli brániteľné. Bolo to tesné a o detailoch, preto je škoda, že padli z takých situácií. My môžeme byť spokojní s treťou tretinou, pred ktorou sme strácali dva góly. Dotiahli sme sa na rozdiel jedného a pokojne mohol padnúť aj ďalší. Hráči tvrdo pracovali do posledného momentu. Proti nám stál súper, ktorý hral veľa finále za sebou a v ťažkých zápasoch si vie zachovať pokoj. My sme v niektorých situáciách trochu naivní. Na detailoch ešte musíme zapracovať."

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: "V prvých 10 minútach sme mali asi nohy ešte v autobuse, na strely sme prehrávali 0:6. Mali sme šťastie, že prvá tretina skončila iba 1:1. Potom sme sa rozhýbali, lepšie sme forčekovali. V druhej sme zahrali výrazne lepšie. Celkovo som rád za výsledok, ktorý sme dosiahli."

Poprad - Zvolen 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

Góly: 47. Lapšanský (Kozák, Mercier), 55. Svitana (Brejčák) - 1. Parks (Kubát, Zuzin), 26. Thompson (Zuzin, Corrin), 30. Trotter (Corrin, Zuzin), 43. Betker (Trotter)

Rozhodovali: Novák, Juhász - Durmis, Stanzel, vylúčení: 4:5, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 2461 divákov

Poprad: Vošvrda - D. Brejčák, Kozák, Larkin, Dalhuisen, M. Chovan, Kramár, Dzivjak, Semaňák - Svitana, Zagrapan, Takáč - Mercier, Jacobs, Handlovský - Réway, Bjalončík, Lapšanský - Matúš Paločko, Ró. Huna, Ri. Huna

Zvolen: Petrík - Betker, Corrin, Drgoň, Švarný, Petran, Kurali, Kubát, Meliško - McPherson, Trotter, Parks - Zuzin, Thompson, Kelemen - Tibenský, Mikuš, Žilka - Marcinek, Petráš, Kolenič

Ján Šimko, asistent trénera Popradu: "Po prehre v Trenčíne každý očakával, že naša reakcia bude úplne iná. Od prvého gólu hostí hneď na začiatku sme ťahali za kratší koniec. Nám chýbal impulz v strelení gólu, čo sa v podstate stalo až pár minút pred koncom zápasu. Chýbala nám iskra. Zvolen dobre korčuľoval a bojoval. Nie je čas na vyplakávanie, potrebujeme sa zmobilizovať."

Andrej Podkonický, asistent trénera Zvolena: "Nám sa podarilo dať gól už v tridsiatej sekunde. Poprad si v prvej tretine vytvoril tri-štyri gólové šance, ale podržal nás brankár Petrík. V druhej tretine sme pridali góly my. Dnes sme spravili opäť veľa faulov, ale oslabenia nám išli. Záver sme si skomplikovali sami. Chlapcov musím pochváliť. Po tých troch prehrách sa pozbierali a podali bojovný výkon. Vyhrali zaslúžene."

Slovan Bratislava - Trenčín 1:4 (0:3, 0:0, 1:1)

Góly: 42. Abdul (Bačik, Petráš) - 9. Špirko (Švec), 12. Bokroš (Hlinka, Brodeur), 13. Hecl (Sádecký, Špirko), 59. Sládok (Švec)

Rozhodovali: Müllner, Valach - J. Konc, D. Konc, vylúčení: 2:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 4602 divákov

Slovan Bratislava: Habal - Bačik, Sersen, Parobek, Carson, Kučný, Šedivý - Žitný, Urbánek, Abdul - Pance, St. Pierre, Bondra - Kukumberg, Kytnár, Š. Petráš - Sloboda, R. Petráš, Matoušek

Trenčín: Tomek - McCormack, Brodeur, Štach, Rajnoha, Bokroš, Sládok, Stacha - Valach, Mikyska, Sojčík - Sádecký, Paukovček, Hecl - Švec, Špirko, Hlinka - Bartovič, Ferényi, Krajč

Roman Stantien, tréner Slovana: "Hráči Trenčína boli v prvej tretine všade skôr, boli hladnejší po góloch. Chalani potom ukázali srdce, ale nevyužili sme presilovky. V tretej tretine sme dali len jeden gól, bohužiaľ, potom sa nám nepodarilo skórovať a Trenčín skúsene zápas ubránil. Dukla vyhrala zaslúžene."

Ján Pardavý, tréner Trenčína: "Pre nás dobré a dôležité víťazstvo. Rozhodla prvá tretina, mali sme v nej dobrý pohyb. V druhej tretine sme nehrali tak dobre, zbytočne sme hrali v oslabení. Tretia tretina bola o snahe Slovana, ale inkasovali sme len raz a umnou hrou sme zápas dotiahli do konca. Podržal nás brankár Tomek."

Nitra - Detva 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)

Góly: 1. Buček (Šiška), 6. Versteeg (Lušňák, Kollár), 9. Tábi (Lušňák, Pupák), 23. Lušňák (Tábi, Kollár), 26. Scheidl (Yellow Horn, Fominych) - 30. Klíma (F. Fekiač, Gašpar)

Rozhodovali: Fridrich, Lokšík - Valo, Gegáň, vylúčení: 4:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2072 divákov

Nitra: Burgart - McNally, Kubka, Morrison, Mezei, Pupák, M. Versteeg, A. Sloboda - Buček, Šiška, Csányi - Fominych, Yellow Horn, Scheidl - Lušňák, Kollár, Tábi - Čaládi, Minárik, Hrušík - Mrázik

Detva: Zalivin (26. Mosný) - Lalík, Andersons, Gachulinec, Golian, F. Fekiač, Jendroľ, Turan - Ščurko, Podešva, Král - Gašpar, Valent, Klíma - Surový, V. Fekiač, Ľupták - Čenka, Čacho

Miroslav Kováčik, tréner Nitry: "Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu. Podarilo sa nám streliť v prvom striedaní gól, čo si osobne už ani nepamätám, kedy sa nám naposledy podarilo. Pridali sme ďalšie dva góly a hrali aktívne. Druhá tretina sa tiež niesla v tomto duchu, aj keď tam už menšie poľavenie nastalo. Mali sme šance, ktoré sme, žiaľ, nepremenili. K tretej tretine sa nechcem ani vyjadrovať, pretože sme získali tri body.

Myslím si, že hráči by si mali zachovať nejakú úroveň, pod ktorú by nemali výkonmi ísť. Práve kvôli tomu sme zobrali aj oddychový čas, pretože sa nám hra nepáčila. Záver vyzeral lepšie. Prvé dve tretiny boli od nás dobré. Ukázali sme pekné akcie aj góly. Ďakujem ľudom, ktorí prišli a verím, že v nedeľu prídu v ešte hojnejšom počte nás podporiť za naším cieľom, ktorý je jasný - postúpiť do play off."

Josef Turek, tréner Detvy: "Mali sme zlý začiatok. Hneď v prvom striedaní sme dostali gól. Potom ďalšie dva a to bol zlom zápasu. Prehrávať v Nitre o tri góly je nedostihnuteľné. Súper následne trochu poľavil. Po výmene brankára sme sa dostali do sľubných šancí, ktoré sme nepremenili. Výborný zápas odchytal brankár Mosný, ktorý odchytal prvý tipsportligový zápas. Hra vyzerala úplne inak, keď nás podržal. Bojovali sme, ale súper bol nad naše sily."

Miškovec - Michalovce 2:1 sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 47. Beauvillier (Vas, Valchař), rozh. nájazd Beach - 56. Chalupa (Šimun, Hvila)

Rozhodovali: Štefik, Tvrdoň - Rojík, Crman, vylúčenia 2:4 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 1235 divákov

Miškovec: Adorjan - D. Kiss, Ross, Vandane, Láda, Göz, Szirányi, Páterka - Magosi, Galanisz, Rodman - Beach, Vas, Valchař - P. Kiss, Harrison, Beauvillier - Ritó, Miskolczi, Vojtkó

Michalovce: Surák - Ventelä, Pukka, Kolba, Hančák, Mesikämmen, Vorobjev, Zekucja, Borov - Spilar, Lalancette, Korhonen - Mašlonka, Galamboš, Štrauch - Phillips, Linet, Giľák - Hvila, Šimun, Chalupa

Budapešť - Nové Zámky 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Góly: 16. Sofron (Strech, Fejes) - 15. Holovič, 35. Holovič (Ondrušek, Števuliak), 46. Andrisik

Rozhodovali: D. Konc, Kalina - Smrek, Jedlička, vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 462 divákov

Budapešť: Bálisz - Macaulay, Busenius, Fejes, Carlisle, Bugár, Garát, Blake Orbán, Loczi - Sofron, Strech, Kreisz - Bodó, Majoross, Klempa - Terbócs, Pitt, Brance Orbán - Szigeti, Nagy, Schlekmann

Nové Zámky: Pavlas - Hatala, Magovac, Drtina, Fereta, Labrecque, Hain, Pavúk - Obdržálek, Bajtek, Rogoň - Števuliak, Šille, Andrisík - Mikula, Fábry, Jurík - Holovič, Ondrušek

7.Michalovce51 zápasov75 bodov
8.Nitra51 zápasov72 bodov
9.Miškovec51 zápasov72 bodov
10.Budapešť51 zápasov54 bodov
11.Nové Zámky51 zápasov53 bodov
12.Detva51 zápasov48 bodov
Domov»Hokej»Slovensko»Slovan nezvládol úvod zápasu a prehral, v skupine víťazov domáce tímy nebodovali