Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Jediný, kto by sa mal ospravedlniť, je Djokovič, vraví Thiemov manažér

Účastníci Adria Tour. (Autor: AP/Darko Vojinovic)
SITA|25. jún 2020 o 13:37

Thiem sa zúčastnil Adria Tour, päťkrát ho testovali na koronavírus, je negatívny.

BRATISLAVA. Päť testov na koronavírus v rozpätí desiatich dní si nechal urobiť rakúsky tenista Dominic Thiem, všetky výsledky boli negatívne.

Aj tak sa však svetová trojka prihovorila fanúšikom, aby sa ospravedlnila za účasť na nedávnom exhibičnom turnaji v Belehrade, ktorý sa podľa aktuálne stúpajúcich prípadov v Srbsku mohol stať jedným z nových ohnísk nákazy.

"Naše správanie bola chyba. Boli sme v prílišnej eufórii z toho, že sme mali po dlhom čase divákov na zápasoch.

Boli sme šťastní, keď sme videli také početné publikum. Je mi to teraz extrémne ľúto," napísal Dominic Thiem na svojom instagramovom profile.

Víťaz belehradského turnaja a finalista tohtoročného Australian Open, ešte na vysvetlenie doplnil.

"Príliš sme dôverovali uvoľneným opatreniam srbskej vlády. Boli sme veľmi optimistickí. Všetkým infikovaným želám želám všetko dobré a najmä skoré uzdravenie," napísal Thiem.

Thiemov manažér Herwig Straka sa síce postavil za svojho klienta, ale na druhej strane ostro vystúpil proti Novakovi Djokovičovi ako organizátorovi turnajovej série Adria Tour.

Tá sa musela predčasne skončiť ešte pred finálovým zápasom druhého podujatia v chorvátskom Zadare. Po oznámení prvých pozitívnych prípadov medzi hráčmi a ich trénermi sa už ďalej nepokračovalo.

"Celá akcia sa od začiatku vyvíjala nesprávnym smerom. Všade bolo plno ľudí, ktorí mali blízky kontakt s hráčmi aj medzi sebou. Po zápasoch sa oslavovalo v baroch a reštauráciách, celé to bol nezmysel.

Z pohľadu ATP úplne zbytočná akcia. Nie je náhoda, že Novak Djokovič, Viktor Troicki, Borna Čorič aj Grigor Dimitrov sú pozitívni. A že zostal Dominic negatívny? Mal zrejme šťastie," uviedol Straka aj na webe laola1.at.

Na adresu Djokoviča ešte kriticky dodal: "Jediný, kto by sa mal ospravedlniť, je on. Ostatní hráči len prikývli na jeho ponuku v domnení, že bude všetko v poriadku. Musí sa z toho poučiť, čo sa stalo."

Súvisiace články