Nevídaný vlastný gól. Brankár Realu spravil školácku chybu

(Autor: TASR)
Ivan Mriška|19. nov 2020 o 11:24

Belgičania napriek tomu postúpili.

BRATISLAVA. Pýtal si "malú domov". Lopta mu však prešla popod nohu a zastavila ju až sieť. Červenal sa.

Fatálna chyba brankára Realu Madrid Thibauta Courtoisa a vlastný gól Nacera Chadliho obleteli svet.

Belgičanov to však napokon nemuselo mrzieť. V zápase o prvé miesto Ligy národov UEFA zdolali Dánsko 4:2 a postúpili na finálový turnaj.

„Zahráme si s kvalitnými súpermi, ktorým chceme čeliť. Verím, že sa dostaneme do finále,“ cituje slová belgického trénera Roberta Martineza britský denník The Sun.

Belgicko išlo do vedenia už v 3. minúte po góle Youriho Tielemansa. Dáni zakrátko vyrovnali po zásahu Jonasa Winda, no po prestávke prišli chvíle hviezdneho Romelu Lukakua, ktorý strelil dva góly.

Vlastný gól štyri minúty pred koncom Belgičanov nezaskočil, prakticky z rozohrávky upravil na konečných 4:2 Kevin De Bruyne.

Na finálovom turnaji sa okrem Belgicka predstavia Taliansko, Francúzsko a Španielsko.

„Potrebujeme hrať ťažké zápasy a tento druh súťaže to prináša. Som veľkým fanúšikom Ligy národov UEFA,“ dodal Martinez.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Liga národov»Nevídaný vlastný gól. Brankár Realu spravil školácku chybu