Tévez je vo forme, národný tím hrá bez neho. Nevychádza s Messim

Carlos Tévez opäť oslavoval s cumlíkom.
Carlos Tévez opäť oslavoval s cumlíkom. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|26. sep 2014 o 08:08

Na MS do Brazílie ho tréner Argentíny nevzal. Góly strieľa Carlos Tévez v drese Juventusu.

BRATISLAVA. Ešte ako dieťa sa nešťastne polial vriacou vodou. Odvtedy mu na krku zostala hlboká jazva. Keď mu klub Boca Juniors na začiatku jeho kariéry navrhol možnosť transplantovať spálenú kožu, odmietol.

„Jazva je súčasťou toho, kým som bol v minulosti a kým som teraz,“ argumentoval. Argentínčan Carlos Tévez nie je žiadny prvoplánový fešák a obľúbenec ženského publika ako napríklad Cristiano Ronaldo. Je však prvotriedny futbalista. A jeden z top kanonierov sveta.

„S loptou to jednoducho vie. Dokáže ju podržať a robiť s ňou chytré ťahy. A predovšetkým strieľa góly,“ rozprával pre BBC bývalý nemecký útočník Uwe Rösler.

„Je možno nízky, ale vyhrá každý súboj s každým obrancom. Kde nájdete útočníka ako je on? Taký sa narodí možno jeden z milióna,“ tvrdil podľa Daily Mirror Tévezov bývalý spoluhráč z Manchester City Nigel de Jong.

Po prestupe do Juventusu Turín Argentínčan patrí medzi najlepších strelcov v Serii A. Vlani sa presadil devätnásťkrát. Úspešnejší boli iba Ciro Immobile (22) a Luca Toni (20).

V aktuálnej sezóne z troch ligových zápasov rozhodol dva. A strelil oba góly svojho mužstva pri víťazstvo 2:0 nad švédskym Malmö v Lige majstrov.

Tévez Dance

„Do každého stretnutia nastupujem tak, akoby malo byť mojím posledným,“ cituje Téveza oficiálna stránka klubu.

Argentínčan hrá vždy naplno. V súbojoch neuhýba, žiaden šprint za loptou nevypúšťa. Futbal miluje a užíva si ho. Počas pôsobenia v Manchester City často oslavoval svoje góly netradične.

Keď sa mu

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Taliansko»Tévez je vo forme, národný tím hrá bez neho. Nevychádza s Messim