Karolína Muchová.
Karolína Muchová. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. sep 2024 o 20:02

Prebojovala sa tam Karolína Muchová.

NEW YORK. Česká tenistka Karolína Muchová postúpila do semifinále grandslamového turnaja US Open.

Nenasadená hráčka zdolala 22. nasadenú Beatriz Haddadovú Maiovú z Brazílie 6:1, 6:4. Muchová si v boji o finále zmeria sily s lepšou z dvojice Iga Swiateková - Jessica Pegulová.

Duel nasadenej jednotky a turnajovej šestky je na programe v noci na štvrtok.

Dôležitý bol už začiatok zápasu, keď česká hráčka v prvom geme odvrátila dva brejkbaly a v ďalšom geme po tuhom takmer desaťminútovom boji prelomila podanie súperky.

To ju naštartovalo do ďalšieho priebehu a po pár minútach viedla 5:0. Hrozbu "kanára" síce Haddadová Maiová odvrátila, no prvé dejstvo prehrala jednoznačne 1:6.

Druhý set mal vyrovnanejší priebeh, Brazílčanka zlepšila hru, napriek tomu mala Muchová duel vo svojich rukách.

V siedmom geme brejkla súperku a duel doviedla do zdarného konca. Dvadsaťosemročná Češka si zahrá v semifinále grandslamu štvrtýkrát v kariére, na dvorcoch vo Flushing Meadows druhýkrát za sebou.

Vo finále sa predstavila iba raz, v roku 2023 na antukovom Roland Garros.